Szelki dla psa

Dzisiaj bardzo aktywny dzień. Byliśmy na dwóch długich spacerach, w ciągu których doszliśmy do wniosku, że czas zaopatrzyć się w szelki.

Obroża jest świetna do krótkich spacerów, gdzie potrzebujemy mieć dużą kontrolę nad psem. Nawet najbardziej wytresowany psiak potrafi zaskoczyć swoją niesubordynacją, kiedy na horyzoncie pojawi się inne stworzenie – wtedy bardzo przydatna jest możliwość ściągnięcia psa smyczą. Przy szelkach oczywiście również się da, jednak jest ona zbyt komfortowa dla zwierzaka, aby się tym przejmował. Szczególnie psy ras dużych potrafią mieć w nosie opór i przeciągnąć właściciela kilka metrów.

Z drugiej strony obroża jest niebezpieczna przy lince. Psiak może o coś zahaczyć, zaplątać się, a nagłe szarpnięcia nie są zdrowe dla szczenięcej szyi. W związku z tym szukamy odpowiednich szelek. Moim zdaniem najlepsze są te, które pozwalają na podpięcie smyczy u nasady ogona. Linka się wtedy na pewno nie będzie plątać, tylko swobodnie ciągnąć za psem.
Problem jest taki, że psiak szybko rośnie, a szelki są stosunkowo drogie (mówię o dobrych markach, a nie tych tandetnych tasiemkach). Trzeba nam więc czegoś z dużym zapasem do regulacji.  Prawdopodobnie teraz kupimy coś pośredniego, ale docelowo marzy mi się coś wypasionego.

Julius wygląda przekozacko, jednak koszt to ponad 140 zł ;)

opis IDC 12324_2013
Ogółem takie szelki dla psa to fajna sprawa. Wiele osób obawia się, że na takim sprzęcie psiak nauczy się ciągnąć. Psy są bardzo kumate i bez problemu udaje im się odróżnić, kiedy wolno ciągnąć, a kiedy nie. W canicross (dyscyplina biegowa, gdzie pies biegnie przed zawodnikiem ciągnąc go) szelki są obowiązkowe ze względów bezpieczeństwa – psy nie mają problemu z ciągnięciem podczas zawodów, a przestawieniem się na ”luźną” smycz po nich.

Jeżeli ktoś ma namiary na ciekawe modele lub osobę, która szyje takie uprzęże to proszę o info.

 

 

 

  Tagi: ,
Życie z Psem
Główny autor bloga i właściciel sklepu z produktami dla psiaków. Piszę artykuły, odpowiadam na komentarze, doradzam w zakupach i obsługuję zamówienia. Potrzebujesz pomocy? Kontaktuj się śmiało! :)

Polecamy