zycie z psem o nas

O nas

Życie z psem to blog o psach i psich sprawach :)

Pierwszy wpis pojawił się dokładnie 21 sierpnia 2014 roku wraz z przybiciem do nas małej suczki owczarka niemieckiego - Legion. Decyzja o pojawieniu się psa w naszym życiu doprowadziła również do rozpoczęcia pisania o naszych problemach i doświadczeniach, które miały na celu pomoc innym.

Nie jesteśmy profesjonalistami, zawodowcami ani ekspertami, którzy przez wiele lat pracowali z tymi zwierzętami. Jesteśmy zwyczajnymi psimi ''przewodnikami'' - takimi jak Ty. Mamy nasze psie problemy, które staramy się rozwiązać. Mamy również wiele przyjemności ze wspólnego spędzania czasu z naszymi pupilami. Przede wszystkim jednak po prostu żyjemy z psami i traktujemy je jako bardzo ważną część naszej codzienności.

Liczymy, że nasze historie, problemy oraz doświadczenia przydadzą się każdemu miłośnikowi psów. Poza typowymi poradami i rozwiązaniami naszych problemów znajdziesz tu również interesujące artykuły, przemyślenia, ciekawe testy, recenzje oraz konkursy.

Zapraszamy :)

Trochę o nas

Znamy się wiele lat, a małżeństwem jesteśmy od 2013 roku. Obecnie mieszkamy w małym miasteczku na terenie Śląska. Zawodowo prowadzimy firmę zajmującą się projektowaniem graficznym oraz tworzeniem stron i sklepów internetowych.

pat

Patryk

Pochodzę z Bydgoszczy, ale mieszkam od 2011 r. na Śląsku. W życiu wykonywałem wiele zawodów - jednak to praca w domu jest dla mnie idealnym rozwiązaniem.

Legion jest moim pierwszym psem. W młodości miałem w domu głównie koty, papugi oraz gryzonie. Zawsze kochałem i uwielbiałem psy, ale niestety w rodzinie miałem osobę z alergią na akurat te zwierzęta, więc dopiero ''na swoim'' mogłem spełnić swoje marzenie o własnym psisku :)

Na blogu zajmuję się tworzeniem treści oraz robieniem zdjęć. Odpowiadam Wam również w komentarzach :)

kas

Kasia

Psiarzem jestem od zawsze. Moje życie z psami zaczęło się 15 lat temu, gdy do mojego domu zostało przemycone szczenię owczarka niemieckiego, od tego czasu nie wyobrażam sobie nie mieć w domu psa.

Legion jest moim pierwszym, własnym psem. Zawodowo jestem grafikiem i programistą, tym też zajmuję się na blogu. Sprawiam, że wygląda i działa :) W wolnym czasie karmię psy i utulam je do snu.

Nasze psy

legion

Legion

Płeć: Suka
Rasa: Długowłosy Owczarek Niemiecki (DON)
Hodowla: Waleczne Serce (ZHPR – UCI)
Data urodzenia: 29.06.2014

Legion to naprawdę niesamowita psina, która codziennie uczy nas czegoś nowego o tych zwierzętach. Jest mądra, zdolna, lojalna, ale przede wszystkim ma swój unikalny ”charakterek” i lubi postawić na swoim. Owczarki niemieckie generalnie uchodzą za rasę, która jest prosta w ułożeniu. Prawda jest zupełnie odwrotna - ON to wymagające psy, którym trzeba zapewnić odpowiednią ilość bodźców fizycznych oraz psychicznych. Bez tego mogą być mocno problematyczne :)

samoyed levi

Leviathan

Płeć: Pies
Rasa: Samoyed
Hodowla: Agroturystyczna Sfora (ZKwP – FCI)
Data urodzenia: 23.09.2016

Pieszczotliwie 'Levi' :) Od długiego czasu zastanawialiśmy się nad posiadaniem drugiego psa. Decyzja nie była prosta, bo nowy pupil to dwa razy więcej problemów, ale również dwa razy więcej szczęścia. W końcu w 2016 roku decyzja zapadła i po długich przemyśleniach postanowiliśmy, że potrzebujemy w naszym życiu Samoyeda. Maluch dotarł do nas 24 listopada :)