Hokuspokus dawaj kurczaka!

Niestety Legion nie dostała wyczekiwanego listu do Hogwartu i dzisiaj leży smutna. Ogólna melancholia i jesienna depresja. Takie jest pieskie życie.
Nic, tylko zagryźć kurczakiem.

Dzisiaj ogólnie bez niesamowitych przygód. Z psiakiem cały czas pracujemy ”zostawanie”. Przy okazji tego ćwiczenia nastawiliśmy sunię również na ”na miejsce”. Bardzo przydatna komenda, ale nie polecam uczyć ich jednocześnie. Oczywiście mam świadomość, że w jednej sesji uczymy jednej komendy. jednak w ramach generalizacji chcieliśmy. aby Legion zostawała w różnych miejscach, a nie tylko na panelach. Efekt jest taki, że psiak często sam ładuje się na swoje posłanie przy komendzie. Nic złego, ale fajnie się patrzy kiedy po słowach ”Legion, zostań!”, szczeniak chwilę myśli, a następnie z taką myślą w głowie ”ok, załapałam”, biegnie na swoje posłanie ;)

Psie smutki poniżej, czyli niedobór kurczaka

melancholia

Zostawanie Domem Tymczasowym ciąg dalszy. Wypełniliśmy ankietę (baaardzo długa) Fundacji Aurea i teraz czekamy na odpowiedź. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok, wizytacja się odbędzie, a decyzja będzie pozytywna. Bardzo chcemy pomóc jakiemuś psiakowi. Serdecznie zapraszam do tego również innych – Golden Retrievery to wspaniałe psy i potrzebują pomocy. Dom tymczasowy to nie taka prosta sprawa i nie każdy może takim zostać. Procedura jest bardzo podobna do samej adopcji – trzeba odpowiedzieć na masę pytań, odbyć wizytację w domu i spełnić szereg wymagań. Warto pamiętać, że nie jest to ”rasowy pies za darmo”, ale ogromna odpowiedzialność. Psiaki często są po przejściach, odrzucone, chore lub z problemami – wymagają pomocy i przygotowania do adopcji.

 

Polecamy