socjalizacja psa

Socjalizacja w TRIKU

To była już nasza czwarta wizyta w psim przedszkolu. Przede wszystkim postanowiliśmy zaopatrzyć się w nowe smakołyki, ponieważ gotowany kurczak jest nieporęczny. Legion kocha kurczaka, ale niestety aplikacja jest problematyczna ;) Tym razem kieszenie mieliśmy pełne wątróbkowych ciasteczek, do których przepis zamieszczę innego dnia. Naprawdę świetna sprawa – poręczne, mocno pachnące i smaczne.

Dzisiejsze zajęcia poszły nam super. Legion nie jest już taka bojaźliwa i nieśmiała, wręcz przeciwnie. Tym razem poszliśmy do specjalnej sekcji dla szczeniaków. Jest to mniejszy kawałek terenu,  odgrodzony od głównej części. Szczeniaki mogą się tu bawić do woli i nie są niepokojone przez większe psy. Legion bardzo ładnie bawiła się ze szczeniakami, których były 4 sztuki (poza naszym). Zauważyłem jednak, że na razie preferuje zabawy solo, czyli 1 vs 1. Nie pchała się w grupę bawiących psów, więc dużą część czasu spędziła na biernej obserwacji. Jednak widać ogromną poprawę – piesek bez stresu i lęku, a widocznie zaciekawiony.

Poza zabawą pokazaliśmy jej kilka ciekawych atrakcji psiego przedszkola, czyli bujanego konika oraz trampolinę. Nasza psinka jeszcze nie skacze i ma problemy z podwyższeniami, ale na trampolinę załadowała się z ochotą. Na spokojnie spróbowaliśmy też przejść przez tunel – udało się za pierwszym razem, ale potem psinka straciła zainteresowanie. Z ćwiczeń formalnych wykonywaliśmy standardowy trening skupienia.

Muszę przyznać, że zabawa na oddzielonym terenie i z samymi szczeniakami jest świetna. Mniejsza ilość psów sprawia, że nie ma takiego chaosu, więc łatwiej wykonywać ćwiczenia a same zabawy są kontrolowane. Socjalizacja przeprowadzona w ten sposób spowoduje, że nasz szczeniaczek nie będzie bojaźliwy ani agresywny w stosunku do innych psów, a przynajmniej taką mamy nadzieję.

Życie z Psem
Główny autor bloga i właściciel sklepu z produktami dla psiaków. Piszę artykuły, odpowiadam na komentarze, doradzam w zakupach i obsługuję zamówienia. Potrzebujesz pomocy? Kontaktuj się śmiało! :)

Polecamy