petstages dogwood recenzja

Petstages DogWood recenzja

Dzisiaj recenzujemy Petstages DogWood, czyli patyk do gryzienia dla psa. Jest to kolejna zabawka zakupiona w sklepie Glonojad, który opisywaliśmy ostatnio. Muszę przyznać, że DogWood bardzo nas zaciekawił koncepcyjnie i w sumie dlatego się na niego zdecydowaliśmy. Legion zawsze lubiła patyki w parku, więc czemu nie miałaby polubić ”sztuczniejszego” odpowiednika?

Testowana zabawka to Petstages DogWood w rozmiarze L – do kupienia np: tutaj. Jeżeli ktoś jest zainteresowany zakupami w sklepie Glonojad to wpisując kod ”zyciezpsem5” otrzyma 5% rabatu na całe zamówienie. Kod działa do końca października i nie ma limitu użyć :)

Petstages DogWood – co to jest?

petstages dogwood zabawka dla psa

Sam producent informuje:
”Petstages Patyk DogWood to wyjątkowa zabawka dla każdego psa, który kocha gryzienie. Wykonana z innowacyjnego tworzywa łączącego prawdziwe drewno i nietoksyczne tworzywo o dużej wytrzymałości. Przyciąga psa naturalnym zapachem drewna i zajmuje na długie godziny. W przeciwieństwie do prawdziwego patyka zabawka nie pęka i nie ma obawy o to, że drzazga uszkodzi jego przewód pokarmowy.”

W zasadzie DogWood to po prostu tworzywo sztuczne połączone z prawdziwym drewnem i uformowane w kształcie takiego grubszego badyla. Ogólnie naturalny zapach ma zachęcić psa do zabawy, a znany kształt jeszcze bardziej skupić pupila na zabawce. Testowany rozmiar, czyli L (Large) ma ok. 21 cm długości oraz średnicę w okolicach 3,5 cm.

Petstages DogWood – jak się tym bawi?

DogWood to bardziej gryzak niż zabawka – nie możemy się tym z psem szarpać. Nie nadaje się również do rzucania moim zdaniem. Sam patyk jest dość ciężki i bardzo twardy. Nie polecam żadnych zabaw z psem, ponieważ możemy po prostu pupilowi zrobić krzywdę. Traktujmy to po prostu jako gryzak i w takiej formie przedstawiajmy psu.

Na filmiku producenta psy biegają z DogWood, ale serio nie wyobrażam sobie tego. Absolutnie patyk nie nadaje się do rzucania, ani aportowania.
Petstages DogWood – co na to Legion?

Niestety, ale Legion po prostu DogWood nie lubi. Obgryzała trochę i tyle – zostawiła i leży. Wydaje mi się, że gryzak jest po prostu za twardy i nie ma w tym żadnej zabawy. Pies wkłada to do pyska i w sumie nie wie co z tym zrobić.

Jednym z plusów jest brak drzazg, które są niebezpieczne dla psa, który lubi gryźć naturalne patyki. Jednak DogWood też się kruszy – pies gryząc zabawkę ”rwie” ją na małe kawałeczki, które połyka. Patyk niby jest wykonany z nietoksycznych materiałów i nie powinno to zaszkodzić – jest również bezpieczniejsze od drzazg oczywiście. Niemniej nie wydaje mi się to wszystko dobrym pomysłem.

DogWood – Plusy i minusy

petstages dogwood zabawka dla psa legion

DogWood to na pewno fajny i ciekawy pomysł. Naturalnego drewna tu nie wyczuwam, ale kształt oczywiście przypomina patyk (trochę za krótki i za gruby moim zdaniem, ale co ja tam wiem o patykach). Zabawka wykonana z nietoksycznych materiałów, więc teoretycznie bezpieczniejsza od naturalnego patyka.

Jakie minusy? DogWood przede wszystkim jest za twardy – nie można się tym bawić i jedyne przeznaczenie patyka dla mnie to gryzak. Z drugiej strony po gryzieniu materiał się kruszy – powstają takie jakby trociny.

Podsumowanie

U nas niestety Petstages DogWood nie zadziałało. Pies po prostu nie lubi tego gryźć – nie sprawia to mu przyjemności, ani satysfakcji. Do zabawy DogWood się nie nadaje, więc zostaje mu rola takiego gryzaka domowego. Jednak skoro Legion się nie spodobało takie gryzienie to trudno znaleźć dla DogWood jakieś zastosowanie.

DogWood oczywiście ma taki plus, że jest bezpieczny w odróżnieniu od patyków z parku. Jestem w stanie uwierzyć, że psi miłośnicy wszelkich badyli mogą się fajnie zabawić i poobgryzać. Może po prostu Legion nie lubi tego typu gryzaków. Ogólnie prawdziwe patyki nie są bezpieczne – psisko może sobie zniszczyć tym zęby, walnąć w oko, skaleczyć lub połknąć (Legion kiedyś mały kawałek patyka utknął w pysku i trzeba było pomagać). Nie wiem więc czy dobrym pomysłem jest podsuwanie tego typu gryzaków psu – po co ma sobie wyrabiać pozytywne skojarzenia z patykami, skoro lepiej, żeby prawdziwych nie tykał?

Niech jednak każdy sam zdecyduje. Legion nie zakochała się w Petstages DogWood, ale może Twój pies się zakocha? :)

Polecamy