8in1 Pro Dental

Miesiąc z 8in1 Pro Dental – podsumowanie

Właśnie zakończyliśmy nasz test z kośćmi 8in1 Pro Dental. Test ten miał na celu sprawdzenie, czy w ogóle produkty tego typu się sprawdzają i czy warto je stosować regularnie, a nie tylko jako ”jednorazową” przyjemność dla psa. Spectrum Brands przesłało nam w tym celu 12 szt. kości, które mieliśmy podawać psu co 2-3 dni.

Jednoczesne obserwowanie psa oraz długi czas trwania testu miał pomóc stwierdzić czy produkty dentystyczne tego typu działają czy nie. Dzisiaj prezentujemy wyniki :)

8in1 Pro Dental – podawanie kości

8in1 Delights PRO DENTAL

Legion już tak się nauczyła, że jak przyjeżdża kurier ze sporym kartonem to ona instynktownie wie, że to dla niej. Przecież do kogo miałby być duży karton, jak nie do pieseła? W związku z tym wjazd paczki do mieszkania to już ogromne poruszenie – Legion zaczyna się ekscytować i chce szybko otworzyć swoje prezenty ;) W ogóle otwieranie z nią jakichkolwiek paczek to problem, bo ona chce wszystko sama.

Pierwsza wyjęta kość z kartonu i już się psie oczy świecą – będzie żarcie. Nie było sensu trzymać Legion w niepewności, więc pierwsza sztuka została podana od razu.

Jakie pierwsze wrażenia? Ogólnie kość jakich wiele na rynku – wyróżnia się głównie paskiem suchego kurczaka, który wystaje spod standardowej skóry. Pieseł też to zauważył i chętnie zabrał się za wyciąganie tego łakomego kąska. Pierwszy dzień zaliczony, pieseł ”wciągnął” całą kość w ok. 30 minut.

8in1 Pro Dental – kolejne dni

test kości 8in1 Pro Dental

Kolejne kości były podawane zgodnie z zaleceniami co 2-3 dni. Legion chętnie zajmowała się smakołykami, ale po pewnym czasie pojawił się pierwszy problem, otóż kości przestały być aż tak atrakcyjne. Pierwsza kość została wręcz wszamana i psa praktycznie nie było, tak zaciekle walczyła z przysmakiem. Kolejne 3-4 kości również spotkały się z dużym entuzjazmem, ale już kolejne zaczęły ”wchodzić” coraz ciężej.

Pies już nie czekał tak na swoją porcję ”dentystycznej” przyjemności, a kość coraz częściej była zjadana w porcjach – trochę rano, w południe jeszcze trochę, a resztę zjadała przed spaniem.

Wydaje mi się, że to najtrudniejszy element podawania czegoś psu regularnie. Oczywiście nie wszystkie egzemplarze tak mają, ale niektóre psiska są strasznie wybredne. Jeżeli coś powszednieje, nie jest nowe lub ciekawe to powoli przestaje zależeć na nagrodzie, co utrudnia cały proces pielęgnacji psa.

8in1 Pro Dental – wyniki po miesiącu stosowania?

Przede wszystkim warto przyznać, że Legion nie miała ogromnych problemów z zębami. Oczywiście miała lekki osad i kamień – taki standard u psów, które nie są w znacznym stopniu pielęgnowane w tym kierunku. Nie jest to jednak stan, który w jakikolwiek sposób wpływa na zdrowie lub samopoczucie psa.

Jak sprawa wygląda po miesiącu? Widać poprawę, głównie ujawniającą się w braku kamienia nazębnego. Trudno stwierdzić jak kości poradziłyby sobie w przypadku gorszego stanu uzębienia, ale możemy stwierdzić, że na drobny osad i kamień sprawdzają się bardzo dobrze.

Największym problemem jest jednak fakt, że pies się po prostu nudzi. Wcześniej też stosowaliśmy tego typu kości – bardzo nieregularnie i raczej jako nagrodę dla psiaka, więc nie oczekiwaliśmy efektów. Przy miesięcznym stosowaniu efekty są i to bardzo dobrze, ale jednak czuję, że dłuższe stosowanie spowodowałoby, że pies w ogóle przestałby je gryźć.

8in1 Pro Dental wychodzi trochę na przeciw problemowi standardowych kości skórzanych poprzez dodanie paska kurczaka, co na pewno pomaga. Jednak nadal nie jest to wystarczające, aby jeden produkt przykuł uwagę wybrednego psiaka na długi czas.
Jakie jest rozwiązanie? Po prostu stosowanie zamiennych produktów dentystycznych tak, aby pies nie mógł żadnym się znudzić. Jestem pewien, że podawanie naprzemiennie różnych typów kości i przysmaków dentystycznych zadziała na każdego pieseła.

Konkurs top4dog

Wiecie, że właśnie odbywa się wielkie głosowanie na produkty dla psów? To TopForDog, czyli samozwańczy ”najważniejszy” konkurs  branży kynologicznej ;) Od 15 września można głosować na swoje ulubione produkty. Kości 8in1 Pro Dental również można tu znaleźć, a dokładniej w kategorii Przekąski i Przysmaki Dentystyczne: http://www.topfordog.pl/glosowanie/group/przekaski-i-przysmaki—przekaski-dentystyczne

Podsumowanie testu

Szczerze mówiąc pierwszy raz robiliśmy z psem coś regularnie, więc nie wiedzieliśmy czego się spodziewać. Wszelkie nasze aktywności mają raczej charakter okresowy, więc trudno było określić wyniki długiego stosowania jednego produktu. Generalnie z rezultatów jesteśmy zadowoleni, ale problemem jest fakt, że Legion jest po prostu wybredną bułą i nic tego nie zmieni. Rozwiązaniem jest stosowanie różnych produktów i takie dawkowanie ich, aby psiak się nie zanudził.

Czy będziemy jednak dalej stosować regularnie tego typu produkty? Szczerze mówiąc – raczej nie. Legion ma stosunkowo zdrowe zęby (jak na psa, u którego nie jest stosowana żadna pielęgnacja w tym zakresie), dostaje sporo twardych gryzaków oraz zabawek (pomagają na osad i kamień) oraz jada naturalne żarcie (sztuczne negatywnie wpływa na uzębienie, szczególnie tanie, słodkie smaki). Po prostu w tym momencie nie potrzebujemy wsparcia w postaci regularnego stosowania jednego produktu.

Osobiście uważam, że wyłącznie jeden produkt nie powinien być metodą na rozwiązanie danego problemu. Tylko zastosowanie ogólnych zmian w życiu psa może pomóc. Nawet codzienne szczotkowanie zębów i najdroższe specyfiki nie pomogą, jeżeli Pimpek będzie wcinał słodkości z marketowej półki.

Na koniec niespodzianka: pieseł-duch!

pieseł duch

  Tagi: , ,
Życie z Psem
Główny autor bloga i właściciel sklepu z produktami dla psiaków. Piszę artykuły, odpowiadam na komentarze, doradzam w zakupach i obsługuję zamówienia. Potrzebujesz pomocy? Kontaktuj się śmiało! :)

Polecamy