empire petfood flexa care

Empire Petfood

Empire Petfood to bardzo ciekawa, polska marka, która specjalizuje się przede wszystkim w karmach dla psów z segmentu ultra premium. Od jakiegoś czasu współpracujemy razem, dzięki czemu zamawiając w naszym sklepie maty węchowe w swojej paczce możecie znaleźć również próbkę karmy marki Empire.

W ramach tej współpracy chcielibyśmy przedstawić Wam inne produkty tego producenta, a w szczególności przysmaki z linii Splendido oraz Flexa care, które mieliśmy ostatnio okazję spróbować.

empire petfood przysmaki

Empire Petfood

Marka Empire cechuje się przede wszystkim wykorzystaniem dobrej jakości składników, więc składy ich produktów są naprawdę dobre. Linia Splendido to suche granulki o wysokiej zawartości mięsa. Nie zawierają sztucznych dodatków. Świetna sprawa do treningu, szkolenia lub jako dodatkowy przysmak.

Dostępne są różne smaki, więc jest w czym wybierać. Mamy więc przysmaki drobiowe, jagnięcinę, królika oraz z wątróbki. Warto zaznaczyć, że wszystkie są hipoalergiczne, więc nie zawierają alergenów. Dodatkowo producent deklaruje, że stosuje wyłącznie świeże mięso – nie ma tu więc mączek, a rzeczywiście jakościowy produkt.

empire petfood splendido

U nas linia Splendido najlepiej sprawdziła się jako nagroda podczas treningów lub za dobre zachowanie. Sprawdza się także w zabawkach edukacyjnych, bo granulki są całkiem spore.

Empire Flexa care

Kolejny typ produktów to przysmaki Flexa care.  To coś nowego, więc od razu nas zainteresowało. Mają unikalną formę, a dodatkowo zawierają naturalny kolagen wołowy. Według producenta pozytywnie wpływają na stawy, ścięgna, chrząstki oraz skórę. Dostępne są w formie podłużnych roladek lub pasków. Nasza Legion ma problemy tego typu, więc nie zaszkodzi zastosować dodatkowych suplementów.

Paski wykonane są z dużej ilości kolagenu, tłuszczu  i wody. Są cienkie, lekko przezroczyste i giętkie. Mają fajną konsystencję, a psiakom się naprawdę podobały. Do zabaw lub nagrody raczej się nie nadają, więc wykorzystaliśmy je jako taką przekąskę między posiłkami.

empire petfood flexa care

Kolejnym przysmakiem z serii Flexa care są roladki wołowe, które również zawierają kolagen i mogą pełnić formę suplementu na stawy. Roladki są twarde i podłużne. Nie próbowaliśmy ich dzielić na porcje i po prostu podawaliśmy całą roladkę jako przekąskę. Psiakom się bardzo podobało, więc z naszej strony pozytywne odczucia.

Z naszej perspektywy takie suplementy w formie przysmaków to naprawdę dobry pomysł, o ile wykonane są przemyślanie. Kolagenu nie można przedawkować, więc możemy go podawać swojemu psu bez obaw. Jeśli chodzi o samo działanie i jego efekty to trzeba mieć świadomość, że jeszcze jednoznacznie nie udowodniono pozytywnego wpływu kolagenu na choroby zwyrodnieniowe. U niektórych wskazano poprawę, u innych nie, więc jest to raczej suplement w stylu ”nie zaszkodzi spróbować, może pomoże”.

Same przysmaki naszym zdaniem są jak najbardziej warte zainteresowania. Mają dobry skład, psiakom smakują, a dodatkowo mają ciekawe, wyróżniające się opakowanie. Jeśli dla kogoś ma to znaczenie :D Ja tam lubię jak przysmaki można ładnie przechowywać.

Pozostaje nam zaprosić do sklepu Empire, w którym można znaleźć karmy oraz przysmaki. Również kupując maty węchowe w naszym sklepie (wznawiamy sprzedaż od 1 stycznia) do zamówienia dodajemy próbkę karmy marki Empire – do wyczerpania naszych zapasów :)

Życie z Psem
Główny autor bloga i właściciel sklepu z produktami dla psiaków. Piszę artykuły, odpowiadam na komentarze, doradzam w zakupach i obsługuję zamówienia. Potrzebujesz pomocy? Kontaktuj się śmiało! :)

Polecamy