Życie z psem to od teraz również sklep!

Wszystko się kręci, wszystko się zmienia, więc zmienia się również Życie z psem. Od teraz poza blogiem będzie tu również działał sklep internetowy z produktami dla psów. Jest to naturalna konsekwencja naszej pracy nad kolejnymi projektami. Chcielibyśmy wszystko połączyć w jednym miejscu.

Na początku będzie trochę historii bloga – może ktoś czyta go od niedawna i nie jest na bieżąco. Trochę się tu wpisów pojawiło, więc nie będę miał nikomu za złe, jeśli nie czyta wszystkiego.

Życie z psem – przede wszystkim blog

Strona działa od wielu lat. Pierwszy wpis pojawił się w 2014 roku. To blog typowo amatorski w stylu ”od psiarzy dla psiarzy”. Opisujemy to, co sami robimy. Jak żyjemy z psiakami, jakie błędy popełniamy i jak sobie z tym wszystkim radzimy. Poza tym dzielimy się również przemyśleniami i zwracamy uwagę na ważne aspekty życia z własnym psem.

Przez te lata prowadzenia bloga zmieniło się u nas wiele. Przede wszystkim z jednego psa zrobiło się nagle magicznie 3. Przysięgam, że człowiek na chwile przymknie oczy, a ilość psów sama się zwiększa.

Nigdy nie twierdziłem, że jestem bezbłędny, bo nie taki miał być ten blog. Nie miało być to wypaczone spojrzenie na rzeczywistość, gdzie jest super. Miało być szczerze. Każdy kiedyś miał pierwszego psa i popełniał problemy. Ja też na początku myślałem, że w markecie to jest super karma, bo reklamują. Też na kastrację mówiłem sterylizacja, a do weterynarza chodziłem głównie na szczepienie. Regularne badania profilaktyczne dla psa? Pff…

Na świecie w ogóle jest tyle różnych rzeczy, teorii i filozofii, jeśli chodzi o psy, że łatwo jest się w tym pogubić. Metody pozytywne, awersyjne, klikery, zabawy umysłowe, obedience, szkolenia, diety barf, karmy holistyczne i wiele, wiele więcej. Absolutnie nie mam więc problemu z tym, że ktoś czegoś nie wie. Wszyscy kiedyś zaczynaliśmy, a najważniejsze jest się edukować i uczyć na błędach. Najlepiej naszych, żeby nie musieć popełniać własnych :)

Czasami blogowanie jest super, bo ktoś napisze maila lub wiadomość i podziękuje za cenne informacje. Od razu zwiększa się motywacja do pisania.

Czasami jest mniej super, bo ktoś w 2020 roku odkryje jakiś mega stary wpis z 2015, gdzie napisałem ”sterylizacja” mówiąc o kastracji i od razu jest sapanie o tym, że mam się douczyć. A potem jeszcze ”te wszystkie problemy to od kastracji hurr durr”, jakby to wszystko było takie proste i jednoznaczne. Specjalnie nie usuwam starych wpisów, bo jak już wcześniej napisałem nie chcę wypaczać rzeczywistości.

Co poza blogiem?

Poza sferą blogową od kilku lat działamy również w branży zoologicznej jako twórca produktów dla psów. Naszym pierwszym i największym sukcesem było wypromowanie w Polsce mat węchowych. Zanim otworzyliśmy sklep to o tego typu zabawie mało kto wiedział. To nasz ogromny powód do dumy. Maty węchowe bardzo pomogły nam z naszymi prywatnymi, psimi problemami – w szczególności z nadpobudliwością u Legion. Teraz możemy pomagać również innym psiakom. Nasze produkty docenili behawioryści i weterynarze, ale również przede wszystkim opiekunowie psów.

Legion to ogromna miłośniczka zabaw węchowych i główna propagatorka mat węchowych w Polsce :D

Zachęceni sukcesem tworzyliśmy kolejne projekty – z lepszym lub gorszym skutkiem. Z naszej pracy jesteśmy bardzo zadowoleni. Nie ukrywam, że się w tym odnajdujemy i daje nam to naprawdę dużo satysfakcji i radości.

Jednak minusem działania na wielu platformach jest to, że wszystko jest jakieś takie rozproszone. Sporo osób podczas rozmowy ze mną pyta o dodatkowe produkty, a wtedy muszę kierować w inne miejsce. Od jakiegoś czasu myśleliśmy o możliwości skupienia tego wszystkiego w jednym miejscu.

Życie z psem to teraz również sklep dla psa

Zamiast tworzyć kolejną platformę postanowiliśmy, że najlepszym wyjściem będzie połączenie wszystkiego pod naszą główną i najbardziej znaną marką, czyli stroną Życie z psem. Od teraz blog będzie działał na równi ze sklepem internetowym, w którym będzie można znaleźć produkty dla psa.

Przede wszystkim będzie można tu znaleźć nasze autorskie marki – Maty Węchowe, Psiarpaki oraz Let’s Lick. O niektórych może słyszeliście, o innych być może jeszcze nie. Jednak dodatkowo będziemy chcieli rozszerzyć ofertę o inne produkty, które uwielbiamy i sami z nich korzystamy. Bardzo często otrzymuję od Was maile z pytaniami, co kupić dla psa. Jaka karma będzie dobra, jakie zabawki i akcesoria. Chciałbym, żeby Życie z psem było właśnie takim miejscem, gdzie będzie można znaleźć najlepsze i sprawdzone produkty.

Ktoś mógłby powiedzieć, że otwieramy sklep głównie po to, żeby mieć dostęp do dużej ilości frisbee dla Legion… i ten ktoś miałby częściowo rację :D

Podczas mojej pracy mam bardzo dużo kontaktów z innymi sklepami. Często występuje sytuacja, że zaczynam mój wypracowany monolog o zaletach i wysokiej jakości moich produktów. Jednak bardzo szybko mi przerywano słowami ”Proszę Pana, ja tego produktu nawet nie zobaczę, bo trafi od razu do magazynu zewnętrznego”. Uświadomiło mi to, że naprawdę wiele sklepów nie ma pojęcia, czym są produkty, które sprzedają. Kupują je bezpośrednio od producenta, opisy również są przygotowane przez marketingowców. Produkty są przechowywane w magazynach zewnętrznych, a potem jadą bezpośrednio do klientów.

Chciałbym, żeby Życie z psem było sklepem, któremu można zaufać. Wszystkie produkty będą przez nas sprawdzane i testowane. Będziecie mieli pewność, że kupujecie od kogoś, kto się na tym zna i będzie mógł polecić najlepsze rozwiązanie. Sam sklep mam nadzieję, że doprowadzi również do rozwoju sekcji blogowej.

Rynek zabawek, przysmaków i akcesoriów dla psa jest ogromny. Z każdego typu mamy tysiące różnych możliwości, więc wybór naprawdę nie jest prosty. Na blogu pojawią się treści, które nie tylko będą przedstawiały konkretne produkty, ale również ich zastosowanie. Jednak nie chciałbym, żeby były to typowe recenzje, które możecie znać z innych blogów. Przede wszystkim będzie nas różnić koncepcja – nie będziemy dostawali produktów od firm, a sami będziemy je kupowali w celu sprawdzenia, czy nadają się do naszej oferty. Wpisy o nich będą więc bardziej szczere i praktyczne, z naciskiem na możliwe zastosowania i praktyczne aspekty.

I smaczki dla Lempo. Lempo lubi smaczki ;)

Już teraz pod opisem każdego produktu znajdziecie sekcję ”Naszym zdaniem”, gdzie przedstawiam nasze doświadczenia, przemyślenia lub opinie – co się u nas sprawdza i dlaczego.

Podsumowanie

Jestem pewien, że połączenie bloga ze sklepem przyniesie same korzyści dla Życia z psem. Pozwoli jeszcze bardziej skupić się na rozwijaniu tego serwisu oraz da inspirację do wprowadzania tu nowych treści.

Dla mnie będzie też motywacja do bardziej regularnego pisania. Teraz różnie to było i często sprawy zawodowe powodowały, że nie miałem tyle czasu, na ile Życie z psem zasługuje. Wprowadzając serwis na bardziej profesjonalne tory niejako będę zmuszony do pisania :D

Będzie też szansa na bliższy kontakt z Wami. Już teraz często rozmawiając z klientami mat węchowych słyszę, że ktoś jest czytelnikiem bloga, a potem jeszcze jakiś czas sobie gadamy ogólnie o pieskach. Naprawdę duża satysfakcja i myślę zadowolenie dla obu stron.

Jeśli Legion dostawałaby kieszonkowe to na pewno kupowałaby na Życie z psem :D

Ode mnie to tyle. Myślę, że razem zrobimy z tego coś wyjątkowego, sklep dla psa inny niż wszystkie. Trzymajcie się!

Życie z Psem
Główny autor bloga i właściciel sklepu z produktami dla psiaków. Piszę artykuły, odpowiadam na komentarze, doradzam w zakupach i obsługuję zamówienia. Potrzebujesz pomocy? Kontaktuj się śmiało! :)

Polecamy