zabawki dla psa mata węchowa

Zabawki dla psa – nasze top 5

Zabawki dla psa to niesamowita sprawa. Dają rozrywkę, radość, ale również można je wykorzystać w mądry i praktyczny sposób. Większość psich zabawek można wykorzystać do budowania zaufania z psem oraz jako sposób na rozwiązanie wielu problemów wychowawczych.

W tym wpisie podzielę się naszym top 5, jeśli chodzi o zabawki dla psa. Naszych ulubionych produktów dla psów jest oczywiście o wiele więcej, ale chciałbym przedstawić rzeczy, bez których trudno byłoby nam się obejść.

Zabawki edukacyjne – miejsce 5

Zabawki edukacyjne to świetna zabawa dla każdego psa. To fascynująca aktywność, gdzie nasz przyjaciel musi zrozumieć i rozwiązać ”zagadkę” poprzez manipulowanie zabawką i jej wieloma skrytkami. Na rynku można znaleźć wiele różnych typów, form i poziomów trudności.

U nas najlepiej się sprawdzają zabawki Niny Ottosson i je najchętniej polecamy. Na początek rekomendujemy zabawkę edukacyjną Smart.

Zabawka edukacyjna dla psa Smart Nina Ottosson (poziom 1)

Mata do lizania – miejsce 4

Mata do lizania to produkt, który od razu nas zainteresował. Uwielbiamy zabawy w domu, a dodatkowo lubimy wykorzystanie psich instynktów. Lizanie jest dla psa bardzo naturalne, a specjaliści twierdzą, że działa uspokajająco i relaksująco. Idealne dla naszej Legion, która generalnie jest dość nerwowa i nadpobudliwa.

Na rynku można znaleźć sporo różnych modeli. Nasze ulubione są te, które posiadają przyssawki. Poza standardową zabawą i zajęciem psa stosujemy maty do lizania również jako pomoc przy zabiegach pielęgnacyjnych, których nasze psiaki nie lubią. Przyczepiamy taką matę do ściany w łazience – pies sobie liże, a my możemy spokojnie czesać. U nas naprawdę się ta zabawka sprawdza.

Mata do lizania Let's Lick Paw

Wąż na przysmaki – miejsce 3

Trochę mata do lizania, trochę zabawka na przysmaki. Pewne jest jedno – to fantastyczna zabawa! Sneaky Snake to pocieszny wąż wykonany z elastycznego tworzywa. Od środka ma specjalne rozcięcie, w które można włożyć przysmaki lub wypełnić całość pastą albo kremem.

Dodatkowo w głowie ukryta jest piszczałka, co jest dużym plusem dla psich miłośników takich bajerów.

Wąż na przysmaki Sneaky Snake 42 cm

Szarpak polarowy – miejsce 2

Szarpaki polarowe są u nas prawdziwym hitem, szczególnie ukochane przez samojedy. Są miłe i mięciutkie, a dodatkowo bardzo wytrzymałe. Psy uwielbiają się nimi przeciągać i szarpać. Można je wykorzystać również do aportu.

Wykonane są z materiału polarowego i odpowiednio zaplatane, dzięki czemu podczas zabawy przyjemnie się rozciągają i amortyzują. Mogą się bawić nimi szczeniaki i psy dorosłe. Szarpaki dadzą radę nawet przy dużych i silnych psach :)

Mata węchowa – miejsce 1

O matach węchowych wspominamy na blogu często. To jedna z tych zabawek, które zmieniają życie. Maty ogromnie nam pomogły, jeśli chodzi o problemy Legion z nadpobudliwością i ogólnym stresem. Zabawa węchowa pomogła jej się uspokoić, nauczyć odpoczynku i generalnie ustabilizować się emocjonalnie.

Ćwiczymy regularnie od kilku lat – nawet parę razy dziennie. Nic się nie nudzi, a każdy nasz pies uwielbia wąchać w macie. Jeśli miałbym wybrać tylko jedną zabawkę to właśnie byłaby to mata węchowa. Psy mają ogromną przyjemność, a my uwielbiamy obserwować je podczas pracy.

Więcej o matach węchowych można przeczytać tutaj.

zabawki dla psa mata węchowa

Polecamy