Psie internety – maj 2019

W końcu czerwiec. Maj to był dla nas miesiąc plag, nieszczęść, tragedii, nerwów i generalnie wszelkiego badziewia. Oczywiście zaszczytne pierwsze miejsce w turnieju spierdolenia zajmuje skręt żołądka Legion. Teraz jest już lepiej i zaczynamy ogarniać oraz powoli wracać do życia.

Wracam też do blogowania, więc w kolejnych tygodniach możecie spodziewać się wpisów. Na pewno będzie mocno o skręcie, bo to naprawdę taki ukryty skurwysyn. Wielu wie o skręcie, ale nikt się go nie spodziewa i każdy myśli, że ”mnie to nie dotyczy”. Myślimy, że wystarczy pilnować braku aktywności w okresie posiłków i będzie dobrze, a tu przychodzi przykra niespodzianka.

Dzisiaj jednak zaczynamy nasze blogowanie na spokojnie, czyli od psich internetów. Praktycznie cały miesiąc nic nie czytałem i nadrobiłem w ten weekend. W tym miesiącu o dziwo jest całkiem sporo dobrego contentu. Jest też trochę złego, o czym na pewno wspomnę. Tak czy inaczej zapraszam do czytania.

Psie internety – maj 2019

Balans Dog – dziecko i szczeniaczek – po prostu dobry wpis. Ciekawy wywiad z hodowcą i sporo informacji o zakupie psa w kontekście posiadanego dziecka.

Pies mojego życia – pies w mieście – nas już te tematy nie dotyczą, bo przeprowadziliśmy się trochę za miasto. Natomiast nadal dobrze pamiętam te wszystkie dramy i kłótnie, bo psiak się zsikał na trawę i nagle wszyscy są tacy wrażliwi, że im to przeszkadza.

How to Hau – pies ze schroniska – naprawdę mega wpis. Moją uwagę, jako doświadczonego memiarza przykuł oczywiście pewien obrazek, ale sam tekst też jest bardzo dobry. Warto poczytać, bo wybór psiaka ze schroniska to nie zawsze jest taka kolorowa sprawa, jak wielu twierdzi. Ja wiem, że hasła ”nie kupuj, adoptuj”, ”kundelki są najlepsze” i tego typu sprawy to modna rzecz. Uważam jednak, że najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Nie powinniśmy decydować się na psa ze schroniska z powodu naszego nierzeczywistego postrzegania świata ”pies ze schroniska jest wdzięczny i kocha na zawsze”, bo możemy się niemiło zaskoczyć. Pies ze schroniska to nadal pies, a adopcja powinna być przemyślana.

Psi kawałek internetu – Lumos ma 6 miesięcy – uwielbiam wpisy typu ”relacje z dorastania psa”. Żadna fachowa książka lub wypowiedzi ekspertów nie zastąpią rzeczywistego doświadczenia.

Pan Ogar – Enostoza – ciekawy wpis o zapaleniu kości długich. Warto czytać o psich chorobach i być ich świadomym. Szerzymy swoją wiedzę o psim behawiorze i wychowaniu, ale powinniśmy również szerzyć wiedzę o sprawach zdrowotnych.

Pasterskie – pożegnanie z BARFem – nie podoba mi się ten wpis. Powiela mity o tej diecie i strasznie sprowadza ją do chwilowej ”mody”. Moim zdaniem na tego typu tematy trzeba starać pisać się rzetelnie, ponieważ inaczej tylko możemy zaszkodzić. Tak na szybko rozwiewam tylko mity zaznaczone we wpisie:

”Sama zrezygnowałam z BARFa, bo nie mogłam patrzeć na mojego psa, smętnie noszącego piłeczkę po domu w czasie, gdy kroiłam mu mięso.” – nie przesadzajmy. BARF wcale nie wymaga wielu godzin przygotowania. Jak ktoś naprawdę aż tak każdą sekundę chce spędzić z psem to niech kroi mięso w nocy jak pupil śpi. Rezygnujesz też z gotowania swojego obiadu, bo trzeba pokroić mięso?

”Na diecie BARF regularne kontrole to mus.” – na każdej diecie regularne kontrole to mus. Jeśli ktoś karmi komercyjnym granulatem i nie robi badań krwi to jest osioł i tyle.

”Czy uważam, że BARF to kiepska dieta? Absolutnie nie! Ale jest czasochłonna, niepraktyczna i droga.” – BARF to dieta umiarkowanie czasochłonna. Porównywalna z przygotowywaniem jakichkolwiek posiłków i tak samo praktyczna. Sami też nie jemy cały czas zupek z paczki, bo są praktyczniejsze, prawda? Cenowo jest tak samo lub nawet taniej niż karmy premium. Trudno, żeby mięso było tańsze od najtańszego syfu z marketu.

13 najgorszych karm dla psów – genialny filmik na facebooku. Naprawdę polecam zobaczyć. Dieta to najważniejszy element życia naszego psa i zawsze będą to zaznaczał. Karmiąc syfem po prostu szkodzimy. Ja rozumiem, że wiele osób robi to nieświadomie i są po prostu ofiarami zoologicznego marketingu. W końcu hasła ”zbilansowana dieta” lub ”najlepsze dla Twojego psa” to standard nawet w najtańszej karmie. Nikt raczej nie pisze ”nasze granulki robimy z gówna, a Twój pies dostanie po tym raka”. Jednak trzeba szukać informacji i wybierać najlepszy model diety dla naszego psa.

Ranking najmądrzejszych ras psów – ot taka ciekawostka. Moim zdaniem tego typu rankingi to rzecz dziwna. Każdy pies jest inny – na pewno znajdzie się jakiś samojed, który jest mądrzejszy od owczarka niemieckiego. W jakimś alternatywnym, samojedowym wymiarze, ale możemy przypuszczać taką możliwość :D

PetBiznes – wywiad Maty Węchowe – jakiś czas temu miałem przyjemność udzielić krótkiego wywiadu dla portalu PetBiznes, więc warto się pochwalić :) PetBiznes to w ogóle ciekawy serwis dla każdego, kto interesuje się tym, co w branży zoologicznej się dzieje. Zajrzyjcie na: https://petbiznes.pl Polecam! :)

Życie z Psem
Główny autor bloga i właściciel sklepu z produktami dla psiaków. Piszę artykuły, odpowiadam na komentarze, doradzam w zakupach i obsługuję zamówienia. Potrzebujesz pomocy? Kontaktuj się śmiało! :)

Polecamy