psie internety

Psie internety – luty 2019

Te miesiące mijają tak szybko, że ledwo nadążam. Miejmy jednak nadzieję, że w lutym psi blogerzy nas rozpieszczali. Jeszcze na samiutkim wstępie wyjaśnię (bo ostatnio było kilka uwag odnośnie tej serii). Psie internety mają na celu promocję naprawdę dobrych i przydatnych wpisów. Takich, które potencjalnemu psiarzowi dadzą jakąś wiedzę, wskazówki lub dzielą się doświadczeniami, na podstawie których można wyciągnąć coś dla siebie.

Rzeczy typowo rozrywkowe to wiadomo… rozrywka jest wszędzie. Lolcontent, standupy, śmieszne filmiki i memy to codzienność większości z nas. Wydaje mi się, że wystarczy :) Naprawdę proszę się nie obrażać o to. Zachęcam do pisania jeszcze lepszych i bardziej przydatnych treści. Trzeba się motywować, a nie obniżać poprzeczkę.

psie internety

Jedziemy!

Psie internety – luty 2019

Psi kawałek internetu – miesiąc z Lumos – wpisy o szczeniakach są na wagę złota, bo większość początkujących ma z tym problem. Socjalizacja, kwarantanna i tego typu sprawy potrafią przyprawić o zawrót głowy. Dlatego największą dawkę wiedzy można wziąć właśnie z wpisów, gdzie inni informują co sami robią. Nie porady internetowych ekspertów, a rzeczywistych ludzi, którzy przechodzą to tu i teraz :)

Dama z lisem – słaba karma – ja jestem ogromnym zwolennikiem dbania o dietę swojego psa. Dieta to w ogóle moim zdaniem najważniejszy element w psim życiu. Cenię jednak szczerość i rozumiem, że jak ktoś ma gorszy miesiąc i trzeba przycisnąć pasa to jednak trzeba szukać kompromisu. Lepsze to niż udawanie, że te ”marketowe granulki” są dla psa wręcz zdrowe. Pamiętajcie, że dobry pokarm jest najważniejszy.

Pies berek – psi podrostek – kolejny o szczeniaku i bardzo dobrze. Lempo teraz też wchodzi w ten niefajny wiek dojrzewania, więc jest hiperaktywny, uciążliwy i w ogóle fe. Fajny szczeniaczek, ale jak wbiega o 4 rano, bo chce się bawić szarpakiem to już tak miło nie jest :D Uroki szczeniaka.

Psy i ludzie – rezultaty – nie ukrywam, że bardzo lubię ten blog. Skupia się na sprawach bardzo ważnych i kontrowersyjnych. Bardzo specyficzny sposób budowania zdań, mega złożonych. Kiedyś myślałem, że ja zbyt rzadko robię kropeczkę, ale tu to już całkiem nowy poziom. Tak czy inaczej naprawdę polecam.

Pies mojego życia – psie wybiegi – generalnie istnieje taka myśl wśród psiarzy, że pies musi mieć kontakt z innymi psiarzami. Także jak ktoś ma inny sposób myślenia to od razu wiem, że warto przeczytać. Sami już dawno zrezygnowaliśmy z przypadkowych spotkań z obcymi psami i wyszło nam to na dobrze. Pies najlepiej czuje się mimo wszystko z człowiekiem. Tak przynajmniej powinno być. Jeśli Twój pies woli inne psy od Ciebie to coś tu poszło nie tak :>

B the great – psie problemy – bardzo ważne jest uczyć się na własnych błędach. Na początku zawsze są problemy, jeśli chodzi o pierwszego psa. Potem człowiek się uczy i jest coraz lepiej, zmienia swoje podejście i takie tam :)

Ajriszzona – znęcanie się nad zwierzętami bezpłatna pomoc prawna – wielokrotnie spotkałem się z wypowiedziami w internecie typu ”tak u mnie też sąsiad znęca się nad swoim psem”, a jak ktoś spyta czy było to gdzieś zgłoszone to cisza. Wszyscy jesteśmy odważni w internecie, ale dopiero nasze czyny mają szansę wprowadzić realne zmiany.

psie internety

Z tego mema jestem dumny, bo sam go wymyśliłem. Z przeciętnego oglądacza memów w prawdziwego twórcę. To dopiero awans :D

Tyle na dzisiaj misiaczki :D Niech marzec będzie równie silny, a nawet silniejszy!

Polecamy