przysmaki dla psa

Natural Snack – nasze nowe ulubione przysmaki dla psa

Dzisiaj nowe przysmaki dla psa, czyli Natural Snack dystrybucji KrakVet. Legion jest bardzo chętna na wszelki sposób nagradzania – lubi się bawić, wykonuje różne polecenia, pobiegnie za piłką, a nawet da się pogłaskać.

Jednak prawdziwą miłością Legion jest jedzenie wszelkiego rodzaju – kurczak, wołowina, podroby, jajka, ryż, makaron, a czasem nawet znaleziony na ulicy kebab… Z tego powodu przeróżne smaki, snacki, przysmaki i inne nagrody zawsze w okolicy psiego pyska się znajdują. Dzisiaj o nowych ulubionych przysmakach Legion ;)

pies lubi przysmaki

Cześć – daj jeść ;)

Smaki dawać? Oczywiście

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów psich smakołyków – psia branża ciągle się rozrasta, a nasze pupile już dawno przestały być ”pracownikami” – coraz częściej stając się ważnym elementem naszego życia. Nic dziwnego, że tą miłość uzewnętrzniamy po prostu rozpieszczając psiaka.

Jednocześnie przeróżne przysmaki to świetny sposób na okazanie uznania swojemu pupilowi – nagradzania, ale również hmm…. trudno to nazwać. Takie momenty, kiedy pies robi ”swoje” – pokazuje język, położy słodko pysk na kolanie, zrobi coś głupiego – takie psie gesty zasługują na nagrodę.

Dla nas smakołyki to nie tylko narzędzie szkoleniowe, ale również sposób na przekąskę dla psa. Legion lubi przypominać często, że ”za 5 minut powinnam dostać jeść” – lubi przypominać co ok. 5 minut ;)

smaki dla psa

Raz…dwa…trzy – smaka dajesz Ty!

Trochę rozpieszczona, ale kilka poleceń i nagroda w postaci smakołyka załatwia sprawę. Na 5 kolejnych minut ;) Trochę przesadzam, bo Legion aż takim ”mentalnym” grubasem nie jest – jada normalnie. Trzeba jednak stwierdzić, że na pewno jest wielkim smakoszem i degustatorem wszelkich specjałów.

KrakVet Natural Snack

krakvet natural snack dla psa

Są to nowe przysmaki, których Legion nigdy wcześniej nie próbowała. W skrócie napiszę, że są to teraz jej ulubione – szczególnie jeden rodzaj (takie długie paski z kaczki). Z naszej perspektywy to również świetne przysmaki – wyglądają dobrze, jeżeli chodzi o skład i są ”poręczne”.

Jedyną wadą jest chyba cena – ok. 8 zł za 80 gram, czyli 40 kg Legion nakarmić się tym nie da bez zastawienia mieszkania. Jednak my stosujemy je jako taką specjalną nagrodę, a nie codzienne jedzenie. Zgodnie z zaleceniami po otwarciu opakowania, zawartość powinniśmy przechowywać w lodówce – nie dłużej niż 48 h. Czyli otwieramy i mamy 2 dni na opróżnienie 80 gram przysmaku. ”Fair enough” – można pomyśleć.

Zresztą jak sama nazwa wskazuje – to są przysmaki, typowe przysmaki. Nawet nie przysmaki szkoleniowe – są na to za duże, chociaż zawsze można pokroić. Typowa przekąska na psa, bo był grzeczny ;)

Jakie smaki?

To Legion ulubiony etap – testowanie smaków. Na start dostała trzy produkty do przetestowania, to znaczy do przekąszenia ;)

Z kurczakiem i dorszem (with Chicken&Cod)

natural snack kurczak i dorsz

Typowa forma i wygląd – na rynku można znaleźć coś podobnego. Legion bardzo lubi bo są to dość okazałe ”okręgi” pełne mięska. Dość elastyczne i giętkie, więc trzeba trochę pożuć i nie jest to takie ”weź do pyska, połknij, gotowe”.

przysmaki dla psa

W składzie znajdziemy 52,3% mięsa z kurczaka, 41,5% dorsza, 2% skrobi i resztki gliceryny i soli (środki konserwujące). Brzmi rozsądnie. Tłuszczu 1,8% więc dla grubaska jak znalazł ;)

Kostki z kurczakiem (Dogbone with Chicken)

kostki z kurczakiem

Mój faworyt, ponieważ ma bardzo fajny i ciekawy kształt. Widziałem kilka razy w sklepach zoologicznych, ale sprzedawane na sztuki (ok. 2 zł/szt. lub coś takiego, więc masakra). Mogę się mylić oczywiście – osobiście nie widziałem tego paczkowanego jeszcze.

Są to takie fajne kosteczki obrośnięte mięskiem – wyglądają mega apetycznie i również chwilę zajmuje psu rozprawienie się z całością. Bardzo lubimy takie przysmaki, które pies musi jednak trochę pogryźć.

krakvet natural snack

W składzie znajdziemy 55% kości, 42,8% kurczaka, 2,5% tłuszczu oraz środki konserwujące. Również nie jest źle, a nawet jest bardzo dobrze.

Z kawałkami kaczki (with Duck strip)

kawałki kaczki

To natomiast ogólny faworyt – również nie widziałem tego u konkurencji – ani w paczkach, ani na sztuki/wagę. Oczywiście mogę się mylić – nie mieszkam w sklepach zoologicznych, a przysmaki głównie zamawiamy online ;)

psie przysmaki

Kawałki kaczki w formie dłuższych, dość szerokich paseczków. Są świetne, ponieważ pies trochę musi się nagimnastykować pyskiem, aby taki pasek zjeść. Kolejną zaletą jest to, że jak dobrze psu podamy to wystający pasek przypomina długi język i psiak wygląda jak głupek, czyli fajnie ;)

legion lubi przysmaki dla psa

W składzie 96,8% kaczki, 2,2% tłuszczu i pomniejsze % środków konserwujących (1,5% sorbitol). Jak widać cała seria charakteryzuje się wysoką ilością mięsa, a minimalną wszelkiego syfu.

Na koniec jeszcze taka grafika reklamowa – chyba wszystkie informacje, które są potrzebne ;)

przysmaki dla psa

 

My również polecamy – naprawdę dobry kawałek przysmaka. Problemem może być cena, ale ja osobiście nie wierzę, że karma dla psa z dużą ilością mięsa może być tania. Tak się po prostu nie da. Poza tym nie trzeba tych przysmaków wpychać w psa po dwie paczki dziennie, nie? ;) Legion dostanie kilka kawałków i też jest zadowolona.

Polecamy