wspólny spacer z psem w bazie polarnej

Wspólny spacer z psem – zakończenie konkursu

Uf, udało się – pierwszy konkurs ”wspólny spacer z psem” zakończony sukcesem. Przypominam, że ogólnie zachęcaliśmy do aktywnego korzystania z nowinki technologicznej, jaką jest smycz. Otrzymaliśmy bardzo dużo zdjęć – za wszystkie dziękujemy. Piękne smycze i naturalnie – piękne psy.

Smycz jest spoko i warto przekonywać do tego innych. Pozwala na komfortowe, bezstresowe i bezpieczne poruszanie się z psem w przestrzeni publicznej – czego chcieć więcej?

Naprawdę nie ma nic bardziej denerwującego niż psy biegające luzem – po parkach, po chodnikach, po ulicy. Za nimi oczywiście leniwym krokiem snują się właściciele ”Reks…zostaw, chodź tu” – jednocześnie przypalając papierosa i patrząc na ekran telefonu. Reks jednak robi co chce i nikt mu nie powie, że nie wolno wchodzić na ulicę – wolno ,wiele razy to robił. Trąbią jakieś cholery, zatrzymują się, krzyczą – i po co? Trzeba się wyluzować ;)

I to nie jest wina Reksa – nikt go po prostu nie nauczył inaczej, a to rola właściciela.

Tak czy inaczej prosiliśmy Was o przesłanie nam zdjęć, gdzie w heroicznym czynie wskazujecie, że smycz jest ważna podczas wspólnych spacerów. Otrzymaliśmy różne kombinacje – dwoiliście się i troiliście, aby uwiecznić smycz na zdjęciu. Niektórzy nawet bez podpinania psa ;)

Nagroda jest niestety tylko jedna, a wspaniałych zdjęć było wiele. Sprawa była trudna, Legion pół nocy nie spała i głowiła się nad wyborem. Po wyborze kilku faworytów i wprowadzeniu drobnego elementu losowego udało się wybrać nowych właścicieli Flexi Vario System – Dominikę i Ragnę.

Oto zwycięskie zdjęcie:

flexi vario system zwycięzca

Dominika i Ragna znajdują się obecnie w Bazie Polarnej na Spitsbergenie i wykonują bardzo potrzebną i skomplikowaną pracę jaką jest odczytywanie temperatury w głębi skał. Nie do końca wiadomo jak Ragna wyszkoliła się w takich sprawach, ale wygląda, że wie co robi. Skały mogą spać spokojnie.

pies w bazie polarnej

W bazie znajdują się również inne psy – naturalnie ze smyczami. Nawet w bazie Polarnej psy powinny być na smyczy, aby wszyscy mogli komfortowo poruszać się w przestrzeni ”publicznej” ;)

wspólny spacer z psem w bazie polarnej DSCF4411

Do Dominiki i Ragny nagroda już została wysłana przez współorganizatorA, czyli magazyn Cztery Łapy.

Poniżej przedstawiamy kilka innych, wyróżnionych zdjęć:

pies wyprowadza się sam

Zdjęcie nie do końca spełnia warunki konkursu, ale Życie z Psem ceni niezależność. Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma, prawda? ;) Na zdjęciu Logan

 

pies na smyczy

Piękna psina – widać, że mądra. Imię nieznane, ale i tak jest super ;)

owczarek niemiecki na smyczy

Oto Harley – 8 miesięczna suczka owczarka niemieckiego. Całkiem niezłe combo zdjęć ;)

wspólny spacer z psem

Luna nie za bardzo aprobuje konieczność wychodzenia na smycz

owczarek smycz

Zdjęcie kalyny z bloga: http://ukalyny.blogspot.com/ Pozdrawiamy ;)

Przyszło wiele zdjęć, więc wszystkich nie możemy opublikować. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za wzięcie udziału – liczymy na dalszą aktywność w przyszłości.

Mam nadzieję, że taka forma zabawy się wszystkim podoba i od czasu do czasu możemy sobie na nią pozwolić ;)