mata węchowa

Mata węchowa dla psa? Zaczynamy!

Jak już pisaliśmy pewien czas temu – mata węchowa dla psa to naprawdę świetna aktywność, która ma szereg zalet. Wypróbowaliśmy maty na naszych psach i nie ukrywamy, że wciągnęło nas na dobre. Z tego właśnie powodu postanowiliśmy oferować je tym, którzy z różnych powodów nie mogą lub nie chcą samodzielnie ich zrobić. Tak – otwieramy sklep z matami węchowymi! 

Właśnie dzisiaj, już teraz możecie zakupić swoją własną, wyjątkową matę węchową na naszym sklepie matywechowe.pl – zapraszamy!

Mata węchowa dla psa – po co?

Wszyscy dobrze wiemy, że psy po prostu kochają wąchać, szczególnie podczas spacerów. Zarówno Legion jak i Levi najchętniej całą drogę przebyliby z nosem nisko przy ziemi. Dlaczego tak jest? Otóż zmysł węchu jest dla psów bardzo ważny – to właśnie zapachy dają im najwięcej informacji o otaczającym ich świecie.

Świetnie pokazuje to bardzo popularny filmik TED
Nie da się po prostu ukryć, że zmysł węchu pełni istotną rolę w życiu psa. Poza tym ich zmysł jest tak potężny, że bardzo chętnie wykorzystywany jest przez człowieka – psy pełnią służbę w policji oraz wojsku, gdzie pomagają znajdując materiały wybuchowe oraz substancje niedozwolone.

Naszym zdaniem bardzo ważne jest, aby pozwolić psu wykorzystać swój potencjał i móc ćwiczyć korzystanie ze swojego nosa. Ma to szereg zalet, które pozytywnie wpływają na rozwój każdego psiaka.

Przede wszystkim praca węchowa wymaga od psa ogromnej koncentracji i skupienia. Dzięki temu po sesji ”węchowej” psy są bardzo zmęczone, ale w ten dobry sposób – czują się po prostu spełnione i czują, że zasłużyły na błogi odpoczynek po ”dobrej robocie”. Aktywności wykorzystujące psi nos są więc idealne dla psów, które mają problem z wyciszeniem się, odpoczynkiem lub mają inne problemy behawioralne. Poza tym korzystanie z produktów takich jak mata węchowa stymulują psa intelektualnie oraz dostarcza nowych bodźców, które są mu tak bardzo potrzebne. Mata węchowa może być również świetną aktywnością dla piesków starszych, w trakcie choroby lub okresu rekonwalescencji.

Mata węchowa dla psa z matywechowe.pl

maty węchowe matywechowe.pl

Tworząc sklep matywechowe.pl chcieliśmy zaoferować produkt dla osób, które chcą spróbować zabawy węchowej z psem, a jednak nie chcą poświęcać czasu na wykonywanie własnej maty. Mając pewne fundusze (zależne od wykorzystanych materiałów) oraz sporo czasu każdy może wykonać matę węchową, ale nie każdy ma na to ochotę lub czas.

Postawiliśmy na sprawdzone i bezpieczne materiały, a także duży rozmiar samej maty. Nasza mata węchowa ma wymiary 60 x 40 cm, co jest wielkością idealną dla każdego psa – małego i dużego. W przypadku zapotrzebowania na jeszcze większy rozmiar zawsze można połączyć ze sobą kilka mat :) Produkt dostępny jest w dwóch wersjach – zwykłej oraz plus. Ta druga różni się tym, że do jej wykonania wykorzystaliśmy sztywniejszy materiał o gramaturze 410 g/m2, co sprawia, że mata jest bardziej gęsta. Pozwala to na jeszcze trudniejsze ukrywanie przysmaków.

Na start proponujemy kilka modeli kolorystycznych, które sami pomogliście nam wybrać wysyłając ankietę – bardzo dziękujemy! W przyszłości planujemy oczywiście wprowadzenie nowych wariantów. Na ten moment udostępniamy opcję ”mata na zamówienie”, gdzie można napisać nam ulubione kolory, z których możemy wykonać unikalną matę węchową. Wszystkie produkty dostępne są na stronie sklepu matywechowe.pl.

Tylko mata węchowa? Nie!

Mamy prawdziwego bzika na punkcie zabaw węchowych – mając dwa psy bardzo ważne jest, aby mieć ”asa w rękawie”, który pomoże je uspokoić. Maty węchowe są do tego idealne, ale bardzo szybko zachciało nam się więcej. Z tego powodu zainteresowaliśmy się tematyką nosework, w który również bardzo szybko się wkręciliśmy.

To dyscyplina kynologiczna, która szybko zdobywa popularność, ale w Polsce jeszcze raczkuje. Z tego powodu trudno uzyskać dostęp do materiałów szkoleniowych, poradników oraz odpowiednich akcesoriów. Sami szkolimy się przeszukując różne fora zagraniczne. W naszym kraju można już powoli znaleźć jakieś seminaria oraz pomniejsze kursy – bardzo polecamy, jeśli ktoś nie czuje się na siłach uczyć psa samodzielnie. To nie jest jednak wcale takie trudne :)

Postanowiliśmy pomóc wszystkim węchomaniakom i dlatego w naszym sklepie wprowadziliśmy również Nosework kit – zestaw podstawowy. Ten zestaw zawiera absolutnie wszystko, co jest potrzebne do ”uprawiania” nosework. Cały zestaw i elementy wchodzące w jego skład można zobaczyć tutaj: Nosework kit- zestaw podstawowy.

Na naszym blogu (tutaj, jak i na matywechowe.pl) będziemy zamieszczać nowe treningi oraz ciekawostki związane z nosework, więc warto być na bieżąco :)

Zapraszamy i dziękujemy!

Wszystkich zapraszamy do odwiedzenia sklepu matywechowe.pl – jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby cały serwis był jak najbardziej interesujący oraz intuicyjny. Na ten moment oferujemy dwa produkty – maty węchowe oraz zestaw do nosework, ale mamy nadzieję w przyszłości dodawać nowe, związane z aktywnościami węchowymi akcesoria.

Dziękujemy za zainteresowanie. To, które już wykazaliście na facebook/ instagram/ newsletter/ komentarzach, ale również to, które mamy nadzieję wykażecie w przyszłości :)

Przy okazji zapraszamy również do zapoznania się z wpisami na blogu mat węchowych :)

Polecamy