Liebster Blog Award

Dzisiaj nietypowo, ponieważ o dziwo integrujemy się w mitycznej ”blogsferze”. Czymkolwiek jest Liebster Blog Award – naprawdę jestem za stary na takie rzeczy, więc szczerze nie mam pojęcia. Widziałem podobne motywy – jak ktoś sobie wodę wylewa na głowę i takie tam ;) Generalnie jest tak, że ktoś kogoś typuje i zadaje mu pytania. Druga strona odpowiada i nominuje kolejne osoby. Zabawa się kręci, ludzie wiwatują, wyświetlenia szybują w górę, a lajki leją się strumieniami ;)

Liebster Blog Award

Za pierwszą nominację w historii tego bloga dziękujemy Wioli z prawieowczarkowelove.pl ;)
Od razu jeszcze uprzedzę, że nasz brak kontaktu z blogsferą wynika z braku czasu, a nie snobistycznej potrzeby odizolowania się ;) Blogów czytamy sporo – w różnych tematykach, ale po prostu, kurcze, brakuje czasu na wszystko.
Teraz jesteśmy w trakcie remontu – Legion dzielnie pomaga, wyjada resztki z lodówki i ogólnie stara się leżeć i mało przeszkadzać (bardzo miło z jej strony). Schodzę więc z drabiny i odpowiadam na zadane pytania ;)

 

Pyt: Najfajniejszy post, jaki przeczytałaś/przeczytałaś ostatnio na jakimkolwiek blogu/ogólnie w internetach.

Odp: Trudne pytanie, ponieważ blogów czytam sporo. Nie ma sensu podawać tu tematyki branżowej, więc przedstawię tekst, do którego mam ogromny sentyment. To archiwalny blog p. Zofii Mrzewińskiej, gdzie opisuje rok życia ze swoim psem. Ten tekst był takim inspiratorem dla założenia naszego bloga. Bardzo nam też pomógł na samym początku. Nie ma łatwej formy – to trzeba przyznać, ale jednak ma to swoje ”coś”.

 

Pyt: Skąd czerpiesz pomysły na posty?

Odp: Tematyka bloga zobowiązuje, więc pomysły daje nam sama Legion. Po prostu spotykamy jakiś problem, robimy coś konkretnego i wtedy postanawiamy to opisać. Za dużo jest blogów, gdzie autorzy silą się na ekspertów – niech oni starają się przedstawiać szczegółowe odpowiedzi. My raczej piszemy o tym, co aktualnie dzieje się w naszym życiu związanym z psem ;)

 

Pyt: Ulubiona psioksiążka/psiofilm.

Odp: O psie, który jeździł koleją – książka Romana Pisarskiego ;)

 

Pyt: Największy dotychczasowy sukces/najważniejsze dotychczasowe wspomnienie w Waszej psioludzkiej relacji?

Odp: Oduczenie Legion sikania w łóżku – to był prawdziwy koszmar. Była grzeczna, szybko nauczyła się załatwiać na zewnątrz, ale czasami miała takie losowe przypadki, że wskakiwała na łóżko i tam sikała… na szczęście jakoś się tego oduczyła. To sukces.

 

Pyt: Pamiętacie Wasz wspólny pierwszy dzień? Jeśli tak to dawać, jestem mega ciekawa, jak minął.

Odp: Nie jestem pewien, czy w ogóle jest możliwe odpowiednie opisanie takiego dnia. Wszystko dzieje się za szybko – telefon, wychodzę z bloku – gdzie są? A tu – idę i widzę taką małą kulkę gdzieś na trawie, płacę i dostaję kulkę na ręce. Pod pachę biorę wyprawkę i teczuszkę z dokumentami (umowa, rodowód itd.) – idę z tym wszystkim do mieszkania. Otwieram drzwi trochę kolanem, kulkę kładę na podłogę, a resztę zostawiam w kuchni. Potem to już jest tylko takie siedzenie i obserwowanie kulki jak sobie radzi. Połaziła trochę, powąchała i poszła spać – co się będzie denerwować. I tyle – tak w skrócie.

 

Pyt: Nie byłabym sobą gdybym nie musiała zobaczyć. Ulubione zdjęcie Twojego autorstwa.

Odp: Nie ma konkretnego ulubionego – Legion jest fantastycznym modelem, więc jest sporo dobrych fotek. Poniżej takie moje TOP z czasów jej młodości ;) Ech te szczeniaczki.

kwarantanna czy socjalizacja

 

zdrowe stawy psa

 

pieseł

 

Taki szczeniak

 

Pyt:  Czy jest coś o czym powinnam napisać na swoim blogu?

Odp: Sprytnie ;) Ogólnie nie lubię wpisów skoncentrowanych na zdjęciach lub wyliczanek ”10 sposobów na…” lub ”5 najlepszych…”. Lubię po prostu ciekawe teksty, ale na nie niestety nie ma sprawdzonej recepty. Zresztą każdy powinien pisać na tematy, które go interesują, więc po prostu pisz dalej ;)

Nominacje Życie z Psem

Trudna sprawa, ponieważ to nie są zabawy, w których mam spore doświadczenie. Zapewne jakieś niektóre wybrane blogi już były nominowane – nie moja wina, że mają takie ”branie”. Zresztą pytania zapewne inne, więc nie powinno być nudy.

Nominuję poniższe blogi, ale bez tzw. spiny, czyli możecie to olać, jeżeli chcecie ;)

Ukalyny

Dogside

Szkolenie Psów Doberman

Pies do kwadratu

Futra specjalnej troski

Ja, ty i 2 psy

Pieskie sprawy

Czarna diablica

Pytania będą następujące:

  1. Jaki jest Twój ulubiony psi gadżet? Może to być kliker, najlepsza zabawka – ogólnie przedmiot, bez którego nie wyobrażacie sobie codzienności z psem.
  2. Ukochane przez psa polecenie/ćwiczenie, które sprawia mu najwięcej frajdy?
  3. Największa głupota jaką usłyszałeś/aś lub przeczytałeś/aś dotycząca psów?
  4. Co Twój psiak miał wczoraj na obiad (jak nie jada obiadów to może śniadanie albo lunch)?
  5. Najlepsza (ironia) rada jaką udało Ci się zasłyszeć od pseudoekspertów podczas spaceru?
  6. Czy pozwalasz spać psu u siebie w łóżku i po której stronie lubi spać najbardziej? :)
  7. Przyznaj się, czy próbowałeś/aś kiedyś psiej suchej karmy  – jak smakowała? Osobiście fanem nie jestem, ale zazwyczaj wyczuwam lekką nutkę cynamonu.

 

To wszystko na dzisiaj ;)

 

 

  Tagi: , ,
Życie z Psem
Główny autor bloga i właściciel sklepu z produktami dla psiaków. Piszę artykuły, odpowiadam na komentarze, doradzam w zakupach i obsługuję zamówienia. Potrzebujesz pomocy? Kontaktuj się śmiało! :)

Polecamy