legowisko dla psa edoggy

Legowisko dla psa e-doggy.pl

Dzisiaj przedstawiamy Wam legowisko dla psa, które otrzymaliśmy do testów od e-doggy.pl, czyli marki proponującej takie bardziej wypasione produkty do spania dla psów. Na początku nie wiedzieliśmy jak to nam wyjdzie – generalnie nasze psy nie są miłośnikami legowisk i raczej z nich nie korzystają.

Legion miała swoje miejsce jak była szczeniakiem, ale bardzo szybko z niego zrezygnowała na rzecz łóżka. Po Levim też już widać, że nie darzy swojego legowiska sympatią, ponieważ zaczął do niego namiętnie sikać :) Tak czy inaczej zdecydowaliśmy się na testy i wyszło naprawdę ciekawie.

Legowisko dla psa od e-doggy

Do testów otrzymaliśmy legowisko dla psa AREA o wymiarach 120 x 100 cm. Sam produkt posiada wypełnienie Visco, czyli materac ortopedyczny, który bardzo chcieliśmy sprawdzić.

Ogólnie muszę napisać, że e-doggy proponuje mniej standardowe rozwiązania niż te, do których przyzwyczaił nas rynek. Legowiska dostępne są w różnych, ciekawych modelach oraz wielu kolorach, a możliwość zamówienia wypełnienia ortopedycznego to ogromny plus. Dość długo zastanawialiśmy się nad wyborem modelu do testów, ponieważ oferta jest bardzo bogata.

legowisko dla psa

Wahaliśmy się głównie pomiędzy AREA, SOFA oraz BASIC, ale ostatecznie uznaliśmy, że pierwszy model najlepiej sprawdzi się w naszych warunkach.

Pierwsze wrażenia

Biedny kurier musiał dostarczyć naprawdę ogromną, kartonową paczkę. Szczerze mówiąc spodziewałem się, że tak jak większość legowisk, również to otrzymamy po prostu zwinięte w rulonik i obłożone taśmą. Nawet martwiłem się chwilę, czy wypełnienie Visco wytrzyma takie warunki. Tutaj jednak pełen profesjonalizm i całość dobrze zabezpieczona.

legowisko dla psa e-doggy

Co to taka duża paczka? Może jedzenie?!

Samo legowisko dla psa prezentuje się świetnie na pierwszy rzut oka (i drugi i trzeci też). Duże gabaryty i soczyste kolory na pewno robią dobre wrażenie. Nie ważne jest jednak nasze zdanie, ponieważ liczy się to, co myślą o tym psiaki.

Oba psiska naturalnie zainteresowały się nowym przedmiotem i bardzo chętnie wchodziły do środka. Levi nawet zrobił wstępne testy trwałości i wykonania. Ogólnie legowisko dla psa AREA wygląda super. Miałem przyjemność obcować z wieloma legowiskami i muszę napisać, że otrzymany produkt cechuje się naprawdę wysoką jakością.

Od razu jednak rzucił się w oczy jeden problem. E-doggy postanowiło zastosować naszywane logo swojej marki, co moim zdaniem jest kiepskim pomysłem. Ciekawa naszywka od razu zainteresowała psiaki, które zanim w ogóle weszły do legowiska postanowiły usunąć ten element. Trzeba było trochę odwrócić ich uwagę i zainteresować wnętrzem, aby odpuściły.

legowisko dla psa e-doggy naszywka

Naszywka grozy! Trzeba zniszczyć!

Napisałem do e-doggy w tej sprawie i dostałem informację, że myślą już nad nowym rozwiązaniem. Mam nadzieję, że się uda, bo to jednak problem dla właściciela – nowe legowisko dla psa, a już trzeba kombinować jak zrobić, żeby pupil go nie zniszczył.

Muszę jednak wspomnieć o jednej ważne rzeczy – nigdy w życiu nie widziałem, żeby Legion spała w swoim legowisku. Zawsze trzymała tam zabawki, czasami leżała z gryzakiem, ale nigdy nie spała. Natomiast po pierwszej godzinie z legowiskiem AREA w domu i już sobie psinka smacznie w nim chrapie. Nie wiem czy to urok samego posłania, czy wygodna pianka Visco. Ważne, że działa :)

Legowisko dla psa AREA

Osobiście muszę przyznać, że wybranie modelu AREA to był strzał w dziesiątkę. Standardowe legowisko dla psa ma raczej formę typowego spania – pies się na tym kładzie i to w sumie tyle. AREA jest bardziej płaska i ma formę prostokątu. Oznacza to, że ma dużą powierzchnię użytkową wewnątrz, dzięki czemu całość może mieć różne zastosowania.

legowisko dla psa area

Wygodnie? Wygodnie!

Psiaki mogą sobie leżeć, spać, odpoczywać, ale również bawić się lub jeść swoje ulubione gryzaki. Miejsca jest sporo, więc nie trzeba się gimnastykować i ciągle obracać, żeby znaleźć idealną pozycję.

Duże znaczenie ma również to, że wybraliśmy największy rozmiar. Zajmuje sporo miejsca w mieszkaniu, ale psy maja teraz swój wydzielony kącik. Pewnie przy mniejszych wymiarach byłoby gorzej – jeden pies by się nie zmieścił lub całość nie byłaby aż tak wygodna. Trzeba więc pamiętać, aby wybrać odpowiedni model :)

Model AREA wybraliśmy również dlatego, że Legion raczej nie jest fanem ”poduszkowatego” legowiska dla psa.

Skóra ekologiczna

Legowisko dla psa, które otrzymaliśmy posiada powierzchnię wykonaną z ekologicznej skóry. Szczerze mówiąc pierwszy raz stosuję takie rozwiązanie i muszę przyznać, że jest to dobre. Całość można bardzo łatwo czyścić – nawet jeżeli psisko wejdzie brudnymi łapskami na swoje łoże to potem bez problemu można to wytrzeć. Jestem bardzo zadowolony i myślę, że nie zdecydowałbym się już na legowisko dla psa, które wykonane jest z materiału.

legowisko dla psa edoggy

Ośmiorniczka ”lubi to” :)

Skóra ekologiczna jest super – łatwa w czyszczeniu i ogólnie w utrzymaniu w czystości. Legion jak gryzie kości to pełno jest małych pozostałości – w przypadku legowiska z materiału trzeba było wszystko wytrzepywać, ponieważ drobinki przyczepiały się do całości. Więcej – Levi raz nie wytrzymał i mocno się zsikał do nowego posłania. Nie było jednak problemu, ponieważ łatwo dało się wszystko zetrzeć. Ważne, że skóra ekologiczna nie przepuszcza – wystarczy sprzątnąć i tyle. W przypadku legowiska dla psa z materiału trzeba było wszystko prać, ponieważ ”ciecz” przenikała do środka.

Całe legowisko jest również bardzo wytrzymałe – przynajmniej odnoszę takie wrażenie. Levi czasami przenosi swoją uwagę z zabawki na skórzane narożniki, które namiętnie gryzie. Zero uszkodzeń. Nawet Legion czasami się ząb ”obsunie” (przypadkowo oczywiście…) z kości i trafi w legowisko. Również nic się nie stało. Wydaje mi się, że jakby psiak się uparł, żeby zniszczyć to by mu się naturalnie udało. Jednak nasze inne posłania dość szybko zyskują różne dziurki i rozdarcia. Z legowiskiem AREA wszystko jest ok i cały czas wygląda w porządku.

legowisko dla psa skóra eko

Omnomnomnom – pyszne legowiska teraz robią

Wykonanie

Muszę napisać, że legowisko bardzo mi się podoba. Nie wygląda tandetnie – minimalistyczne, ale wykonanie jest wysokiej jakości. Zwróciłem szczególną uwagę na miejsce szycia materiału i przyznaję, że jest super. Praktycznie każde legowisko dla psa, które mieliśmy wcześniej cechowało się wystającymi nitkami oraz pruciem się całości na łączeniach.

Legowisko od e-doggy jest bardzo dobrze zszyte, nie ma żadnych nitek i ogólnie wygląda, że wytrzyma długo. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie zamków błyskawicznych od spodu. Pies nie ma do niego dostępu, więc nie zepsuje, a my możemy bez problemu wyjąć zawartość, jeżeli potrzebne byłoby większe czyszczenie.

legowisko dla psa dwa psy

Starsze psy mają pierwszeństwo – szczeniaki muszą się na razie zadowolić dywanem :)

Legowisko dla psa z pianką Visco

Najbardziej interesowała mnie ta pianka ortopedyczna. Szczerze mówiąc wcześniej nie spotkałem się z takim rozwiązaniem. Kilka informacji o samej piance:

”Materace ortopedyczne VISCO wykonane są z wysokiej jakości poliuteranowej piany, która nie deformuje się pod wpływem długotrwałego nacisku. Wypoczynek w takich warunkach przyniesie ulgę obolałym mięśniom i stawom psa. Grubość wypełnienia Visco to 5cm. Ważnym parametrem tej pianki jest jej wrażliwość na temperaturę. Jeśli temperatura będzie się obniżać, pianka zacznie robić się coraz twardsza, natomiast gdy temperatura wzrasta pianka staje się bardziej miękka. W przypadku materaca wykonanego z tej pianki, pod wpływem temperatury dostosowuje się on do kształtu ciała i zwiększa się powierzchnia podparcia. Kluczową cechą pianki „Visco” jest jej „powolność”, przy dużej zdolności amortyzacyjnej. Jedną z jej głównych właściwości jest bardzo mała elastyczność, nie posiada ona sprężystości. Jeśli zanurzy się rękę w piance, pozostanie wgłębienie, które dopiero po chwili stopniowo wraca do pierwotnego kształtu.

Materace te powodują, że powierzchnia podparcia ciała zwiększa się nawet o 60% w stosunku do powierzchni podparcia na standardowym, twardym materacu. Tak znaczne zwiększenie powierzchni podparcia powoduje, że nacisk na każdy centymetr podpartego materacem ciała w sposób zasadniczy zmniejsza się. To powoduje, że obwodowe naczynia krwionośne tkanki ciała pozostają otwarte, swobodnie przepływa krew i jest dobre dotlenienie tkanki.”

Materac Visco:

  • dostosowuje się do kształu ciała,
  • zapewnia idealne podparcie i ułożenie ciała,
  • redukuje nacisk na całej powierzchni ciała,
  • przynosi ulgę dla kręgosłupa ,szyi,bioder, i kończyn,
  • zmniejsza napięcie mieśni i nerwów,
  • poprawia jakość odpoczynku,
  • pozytywnie wpływa na zdrowie,
  • zmniejsza dolegliwości bólowe znacząco podnosząc komfort snu,
  • nie zaburza krążenia krwi (nie uciska naczyń krwionośnych),
  • zapewnia relaks dla mięśni całego ciała.

Naturalnie musieliśmy sprawdzić tę piankę na sobie i przyznam, że jest mega wygodna. Wiem, że będzie dla mnie miejsce do spania, jeżeli psy postanowią wykolegować mnie z łóżka :) Wydaje mi się, że właśnie ta pianka sprawia, że nawet taki antylegowiskowy pies jak Legion lubi leżeć na tym posłaniu.

legowisko dla psa wytrzymałość

Levi też chciał spróbować – ulubiona zabawka smakuje o wiele lepiej na wygodnym legowisku!

Rzeczywiście jak psisko kilkanaście minut sobie poleży, a potem wstanie to na legowisku zostaje taki charakterystyczny ślad psiego cielska :) Działa? Działa :) Dodatkowy plus tej pianki jest taki, że nawet po długim czasie stosowania legowisko zachowa swój pierwotny kształt. Zwykłe legowisko dla psa, które w środku ma watę lub tym podobne elementy, po kilku miesiącach są takie ”wyleżane” :)

Legowisko dla psa – podsumowanie

Co mogę napisać? Przesłane legowisko dla psa testowaliśmy długo i wnikliwie. Leżały na nim różne kombinacje – jeden pies, dwa psy, dwa człowieki + dwa psy. ”Łoże” naprawdę jest wygodne, a psiaki chętnie spędzają tam czas. Czasami są nawet małe sprzeczki, kto zajmie najlepsze miejsce – zazwyczaj jest to Legion i maluch musi zadowolić się leżeniem ”na tyłach” :) Podobają mi się też te podniesione ścianki, ponieważ psiska mogą położyć na nich pysk – Legion lubi mieć pysk wyżej. Takie swoiste ”podpyskowniki” :)

legowisko dla psa wykonanie

Jest podpyskownik? Jest impreza!

Dla mnie, jako właściciela liczy się bardziej kwestia praktyczna niż sama wygoda i tutaj legowisko e-doggy również zaskakuje. Podoba mi się skóra ekologiczna, która jest mega łatwa w czyszczeniu. Podoba mi się, że całość jest wykonana porządnie i nie widać żadnych niedoróbek. Minusem, ale to naprawdę niewielkim jest to nieszczęsne logo naszywane, ale po prostu odwróciliśmy legowisko tak, że naszywka jest przy ścianie. ”Co z oczu to z psiego pyska” :)

Jednak największym plusem jest wkład ortopedyczny Visco – wiem jak ”czuje” się słabej jakości wypełnienie w materacach i legowiskach. Sami długo szukaliśmy kiedyś materaca dla nas i przerobiliśmy chyba wszystkie (sprężynowe, kieszeniowe, 7 strefowe, 99 strefowe i tak dalej). Dlatego rozumiem, że wypełnienie ma największy wpływ na wygodę. I tutaj od razu widać po Legion, że pianka jest wygodna – nigdy nie spała na tradycyjnych legowiskach, a tu proszę – specjalistyczny wkład ortopedyczny i psisko smacznie śpi. To chyba najważniejsze w przypadku legowiska dla psa – żeby pies chciał w nim przebywać.

legowisko dla psa od e-doggy.pl

Nasze stare legowiska zazwyczaj pełniły rolę ”magazynu” dla zabawek. Legowisko AREA jest na tyle duże, że pies nadal może trzymać tam swoje ulubione przedmioty, a jednocześnie chrapać i odpoczywać w ich otoczeniu.

Co mogę napisać? Nie myślałem, że legowisko może nas czymś zaskoczyć. Nigdy nie patrzeliśmy na ten element pod kątem wygody dla psa – po prostu uznaliśmy, że Legion nie lubi legowisk i tyle. Psy mają jednak swoje ”zachcianki” i nie dadzą sobie wcisnąć byle czego :)

Jeszcze filmik!
Polecamy