jak nauczyć psa chodzić na smyczy szkolenie dzień 6

Jak nauczyć psa chodzić na smyczy – dzień 6

Jak nauczyć psa chodzić na smyczy, czyli 6 dzień naszych zmagań z psiakiem, który niekoniecznie jest idealnym partnerem na spacery. Naprawdę przez te 6 dni udało się trochę zrobić. Oczywiście nie jest jeszcze wszystko pięknie, ale przed nami jeszcze 24 dni, więc spokojnie ;)

Co obecnie się udaje? Legion bardzo ładnie reaguje na smakołyki – trzymam je blisko siebie, więc pies chodzi blisko i cały czas obserwuje i czeka na nagrodę. Chodząc z psem blisko podaję jej polecenie ”noga”, ”do nogi”, które ma zasygnalizować jakie ćwiczenie wykonujemy i za co jest psisko nagradzane. Idziemy tak razem i co kilka kroków podaję kawałek kurczaka. Dopiero zaczynamy, więc tych nagród jest sporo – pierwsze dni nawet co krok było podawane, więc Legion zadowolona i najedzona. Nawet jak skończą się przysmaki (snack bag nie jest przecież bez dna) to Legion stara się iść blisko, bo zawsze może być szansa na coś dobrego.

Co jeszcze trzeba potrenować? Przede wszystkim powoli trzeba wydłużać czas pomiędzy przysmakami, czyli po prostu coraz dłużej iść z psem przy nodze i bez nagradzania. Jeżeli to ma działać to nie może być tak, że na każdy spacer zabieram pełną saszetkę kurczaka ;) Problem stanowią jeszcze inne psy i przede wszystkim koty. Legion nie może sobie podarować i na widok innych zwierząt wyłącza się jej tryb ”trening” i przełącza na ”cojaodpierdzielam”.

Tak czy inaczej jest dobrze i jestem zadowolony z postępów ;) Poniżej kilka zdjęć z treningu.

jak nauczyć psa chodzić na smyczy szkolenie

Daj smaka!

jak nauczyć psa chodzić na smyczy trening

Nie to nie!

jak nauczyć psa chodzić na smyczy owczarek

No weź daj…

jak nauczyć psa chodzić na smyczy dzień 6

Daaaj smaka!

Polecamy