Dzień Psa i 4 potrzeby czworonoga

Dzień Psa i 4 potrzeby czworonoga

Mówi się, że jest najlepszym przyjacielem człowieka i że gdyby zmierzyć ilość i jakość uczuć przekazywanych przez merdanie jego ogona, to byłby to poziom najczystszej miłości. Oczywiście mowa o psie! I nie bez powodu, ponieważ na dzień 1 lipca przypada jego święto, ustanowione przez fundację „Pies Przyjaciel” – po to, by sprzyjać czworonogom.

Zarówno tym dopieszczonym i uwielbianym, jak i tym porzuconym, których oczy opowiadają o smutku… A my możemy to zmienić! Pies, jak każdy ssak przede wszystkim potrzebuje… dotyku! To jedna z tych rzeczy, których nie można kupić ani wysłać smsem. Żeby się o tym przekonać, wystarczy iść do schroniska, gdzie miski są pełne, a zwierzęta na widok człowieka przyklejają się do siatek boksów. Na szczęście przybywa wolontariuszy – nie tylko do karmienia i sprzątania, ale też do głaskania, na spacery i do zabawy.

Kochasz psy, ale nie możesz sobie pozwolić na przygarnięcie któregoś do domu? Nie szkodzi! Pomagać można na wiele sposobów – poprzez wspomnianą obecność (polecamy!), poprzez donację albo gest życzliwości wobec starszej sąsiadki, która nie ma już siły na dłuższe spacery ze swoim pupilem. Wystarczy rozejrzeć się wokół, żeby się okazało, że jakiś piesek potrzebuje pomocy. Wyciągniesz dłoń?

Dzień Psa i 4 potrzeby czworonoga

PEŁNA MISKA I WITAMINY

Problemem wielu zwierząt jest niedożywienia lub brak witamin – łatwo to rozpoznać po matowej, wypadającej sierści i braku wigoru. I to do nas, opiekunów należy to rozpoznanie, bo zwierzę nie powie. Choć faktycznie może dawać znaki.

Dzielenie z czworonogiem obiadów nie zawsze należy do najlepszych pomysłów. Ludzki i psie potrzeby w zakresie suplementacji różnią się od siebie. Tutaj warto zaufać producentom karm. I gdy zaczniemy zauważać, że zwierzak nie je albo ma mniej energii – warto uzupełnić dotychczasową dietę o dodatkowe dawki specjalistycznej karmy, która wcale nie musi być taka droga. Jak dbać i nie przepłacać? Wystarczy zapoznać się z ofertą sklepów takich jak zooplus oraz allegro i być na bieżąco ze zniżkami, kodami i kuponami. Ręczymy, że z okazji Dnia Psa pojawi się jakiś super deal – sprawdź na https://oncecouponatime.com

ODROBINA ZABAWY

Kiedy apetyt zaspokojony i jest więcej energii – wtedy nie tylko potrzeba zabawy, a nawet aktywność jest koniecznością. Wszak trzeba gdzieś wyrazić tę witalność! Najlepiej na spacerze albo w ogrodzie. W pogodni za piłką, za ringo lub za patykiem. A może w trakcie wspólnej, górskiej wycieczki alba na plaży. Tak! Psy uwielbiają biegać na łonie natury i czasami mają moc dzielenia się tą pasją z właścicielami.

Wspólny jogging wyjdzie Wam na zdrowie. Można też oddać psa w dobre ręce dziecka lub nastolatka, którzy też mają nadmiar energii i potrzebę, żeby coś z nią zrobić. Młodemu pokoleniu nie brakuje pomysłów, co zrobić z czworonożnym przyjacielem. Po stronie dorosłych leży przypomnienie, by w przestrzeni publicznej nie zapominać o smyczy, obroży a czasami również o kagańcu. Nawet, jeśli nam się wydaje, że mały jamnik wielkiej krzywdy nikomu nie zrobi.

Dzień Psa i 4 potrzeby czworonoga

ODPOWIEDNIA PIELĘGNACJA

Właściciele jamników i innych szorstkowłosych piesków mogą ominąć ten akapit. Jeśli jednak jesteś właścicielem lub właścicielką Bolończyka albo Yorka to wiesz, że pielęgnacja jest ważnym i codziennym tematem. Na stronie zooplus.pl znajdziecie maszynki do strzyżenia oraz inne akcesoria do pielęgnacji zwierzęcych włosów: szczotki i trymery, szampony oraz ręczniki. A także preparaty do pielęgnacji łap, uszu, zębów i oczu.

NA SEN DOBRY I BON VOYAGE

A po dniu pełnym wrażeń (zwłaszcza po Dniu Psa!) zwierzak zasługuje na dobry odpoczynek. Jeśli zazwyczaj kładzie się na kanapie, czas pomyśleć o odpowiednim legowisku albo o budzie. Do wyboru modele ortopedyczne, higieniczne, outdoorowe i termiczne. A także koce, poduszki i materace. Znajdziecie je na wspomnianych już stronach zooplus i allegro.

Nie zapomnijcie sprawdzić kuponów! I jeszcze kwestia podróży – tutaj przydadzą się klatki i transportery. Do wyboru plastikowe, składane i aluminiowe. A także maty oraz pasy i szelki. Bon Voyage!

Polecamy