wyjątkowa recenzja karmy dogmio

Wyjątkowa recenzja karmy DogMio

Jak niektórzy na pewno wiedzą – Legion nie jada suchej karmy. Jednak nie mogliśmy się oprzeć i recenzja karmy DogMio musiała się pojawić. Dobra cena, świetna jakość, piękne granulki…

Teraz tak na serio. Dyskont zoologiczny Bitiba napisał do nas propozycję współpracy i napisania recenzji ich produktów. Nasza psina suchej karmy nie jada – w ogóle nie jada gotowych produktów (trochę nasze przekonania, a trochę jej problemy z brzuszkiem i widmo alergii pokarmowej). Nie oznacza to jednak przecież, że inni nie mogą skorzystać i nie mają ochoty na trochę karmy, prawda?

Zdecydowaliśmy się, że produkty Bitiba przekażemy potrzebującym psiakom w Schronisku dla Zwierząt w Gliwicach. Ze strony firmy nie było problemu, a nawet wydawali się zadowoleni, że karma trafi w dobre łapy :) Finałem naszej rozmowy jest właśnie ten wpis.

Sucha karma DogMio

W ramach recenzji zamówiliśmy więc prawie 50 kg karmy DogMio – przecież trzeba to porządnie przetestować :) Taka ilość musiała zostać wysłana na dwa razy, więc otrzymaliśmy spore kartony, gdzie w każdym znajdował się zestaw 2 x 12 kg.

karma dogmio

Nie da się ukryć, że DogMio to nie jest najwyższa półka cenowa/jakościowa – założyliśmy jednak, że tym razem lepiej będzie psiakom sprezentować większą ilość karmy. Jedzenia nigdy za dużo, szczególnie, że w okresie zimowym często można zauważyć wzrost podopiecznych, którymi schronisko musi się zająć.

Przekazanie karmy DogMio do schroniska

Chwilę zastanawialiśmy się, w jaki sposób przekazać karmę. Szybko jednak okazało się, że akurat 5 listopada organizowany jest w gliwickim schronisku Bieg na 6 Łap, czyli wspólny biegospacer z psiakami. Jako truchtacz-amator nie mogłem przegapić takiej okazji :)

schronisko dla zwierząt w gliwicach

Bandi to super pies. Naprawdę uwielbia ludzi, jest spokojny oraz przytulaśny. Ma tylko problem z innymi psami (ciągnie do nich), więc potrzebuje dobrego człowieka :)

Na miejscu przekazałem 48 kg karmy DogMio wolontariuszom schroniska. Podziękowali serdecznie za prezent i jednocześnie zgłosili zapotrzebowanie na wszelkiego typu karmy specjalistyczne. Okazuje się, że standardowe karmy to częsty podarunek (i dobrze) i oczywiście zawsze mile widziany.

Schronisko dla Zwierząt w Gliwicach jednak potrzebuje również karm specjalnych – dla psów starszych, chorych i ogólnie wymagających odpowiedniej diety. Jeżeli ktoś jest zainteresowany przekazaniem tego typu karmy to dołączamy się do prośby.

schronisko dla zwierząt w gliwicach bieg

Bezimienna suczka DON, na którą roboczo wołałem ”Misia”. Fajny szczeniak – ma z 1,5 roku i jest pełna energii. Potrzebuje aktywnego człowieka, który ogarnie to szaleństwa na czterech łapach :)

Podczas wczorajszego biegu poznałem fantastyczne psiaki i jestem pewny, że zasługują na naszą pomoc. Miałem okazję potruchtać z dwoma podopiecznymi schroniska – starszym Bandim, który kocha ludzi, ale ma lekkie problemy z innymi psami oraz bezimienną suczką długowłosego owczarka niemieckiego. DON dopiero trafiła do schroniska i obecnie przebywa na kwarantannie. Jednak niedługo zostanie przekazana do adopcji.

Wyjątkowa recenzja karmy DogMio

Dlaczego ta recenzja jest wyjątkowa? Bo jej wynikiem jest pomoc dla bezdomnych i potrzebujących psów ze schroniska. Dziękujemy Bitiba za umożliwienie tego :)

Polecamy