legowiska dla psa

Royal Animals – recenzja legowiska dla psa

Legowiska dla psa to dla wielu spory problem. Psiaki nie chcą leżeć byle gdzie, a jeśli do wyboru mają coś przeciętnego lub wygodną kanapę to wybór jest oczywisty :) Znamy to, bo Legion jest bardzo grymaśna. Musi mieć ciepło w tyłek, dużo miejsca i musi być komfortowo. Także nie każde legowisko się sprawdzi dla niej, bo jest duża szansa, że się obrazi i na złość będzie leżeć zaraz obok na podłodze z miną ”sam sobie tam leż”.

Jednak odezwali się do nas producenci legowisk z Royal Animals i zaproponowali produkt, który powinien nam się spodobać. W indywidualnie dla nas przygotowanym, dużym rozmiarze. Co z tego wyszło? Zobaczycie – zapraszam do czytania :)

legowiska dla psa owczarek niemiecki

Wybór legowiska dla większego psa nie jest wcale taki łatwy. Większe psiska mają większe wymagania :D

Legowisko dla owczarka niemieckiego

Legion to większy psiak, więc potrzebuje dużej powierzchni spania. Tak naprawdę dobór legowiska powinien być zależny od preferencji psa. Niektóre zwijają się w kulkę i zmieszczą nawet na mniejszym produkcie, ale nie Legion. Ona w życiu zawsze robi wszystko ‘’naj’’. Także również podczas spania musi się najbardziej rozciągnąć i najbardziej wiercić. Uwielbia leżeć na plecach i zajmować jak największą powierzchnię spania :)

Także bardzo ucieszyło nas, że Royal Animals przygotują dla nas większe legowisko – większe niż w swojej standardowej ofercie. W końcu dotarła przesyłka i była ogromna. Sam produkt ma wymiary ok. 110 x 140 cm, więc idealny dla większych psiaków.

Co więcej o legowisku? Jest w pełni rozkładalne, więc nie ma problemu, aby je rozebrać i wyprać. Wkłady wykonane są z czesanki silikonowej. Boki wykonane są z ekoskóry czarnej, a reszta z materiału tapicerskiego w kolorze popielu grafitowego.

Generalnie nasze legowisko powstało na podstawie modelu PEARL z oferty sklepu  – są pewne modyfikacje, które związane są z rozmiarami produktu. Standardowy model ma największy rozmiar L: 100×80 cm, więc nasze jest o wiele większe :)

legowiska dla psa jak wybrać

Jak widać owczarek niemiecki mieści się bez problemu, a nawet jest jeszcze trochę wolnego miejsca – na przykład na gryzaki i zabawki!

Legowisko Royal Animals – wrażenia

Legowisko robi naprawdę dobre wrażenie. Jest masywne, duże i od razu widać, że wykonane z wysokiej jakości materiałów. Ekoskóra na bokach jest gruba, a materiał na reszcie i poduszce przyjemny i miękki.

Z powodu dużych rozmiarów musieliśmy sami włożyć boki do pokrowca, ale nie było z tym żadnego problemu. Royal Animals planują wprowadzić takie duże legowiska do swojej oferty, więc prosili nas o opinię na temat takiego samodzielnego składania i osobiście uważam, że nikt nie powinien mieć z tym kłopotu.

Legowisko dla psa – plusy i minusy

Legowisko na pewno wygląda fantastycznie, a wybrane przez nas kolory sprawdzają się idealnie. Szarość nie brudzi się aż tak, więc nie wymaga częstego prania. Przede wszystkim jednak liczy się jaka jest opinia psów.
Od razu jak legowisko do nas dotarło to Legion je ”zaklepała”. Nawet pomimo tego, że Levi by się obok nie zmieścił to ona go nie wpuszczała. Levi tylko patrzał ”e tam i tak wolę kanapę” i nie robił z tym większego problemu.

Budowa i kształt legowiska również nam odpowiadają, bo Legion lubi leżeć z mordką trochę wyżej, więc chętnie kładzie pysk na bokach. Wielkość produktu sprawia, że bez problemu może się na nim cała wyciągnąć.

legowiska dla psa dużego

Tak prezentuje się legowisko bez psa. Jest naprawdę duże :)

Po kilku dniach Legion postanowiła, że testy się zakończyły i łaskawie wpuściła młodego. Leviemu również się spodobało, więc zaczął przynosić na legowisko swoje szarpaki i gryzaki. Fajna sprawa, bo jest dużo miejsca, więc ewentualne zabawki nie przeszkadzają w wygodnym odpoczywaniu.

Legowisko wykonane jest z mocnych i grubych materiałów, więc jest całkiem wytrzymałe. Oczywiście jasne jest, że jak pies chce coś zniszczyć to zniszczy, więc ważne jest, żeby psa od młodości nauczyć szacunku do swojego otoczenia. Natomiast zarówno Leviemu jak i Legion zdarzyło się ”chapnąć” za bok legowiska lub poduszkę i nic się nie stało.

Trudno napisać w tym aspekcie coś więcej – legowisko się sprawdza dla większych psów jak owczarki niemieckie, ale również będzie świetne dla średnich psów, które lubią mieć więcej miejsca.

Oczywiście każdy produkt ma też swoje minusy. Wykorzystany materiał jednak brudoodporny nie jest, więc trzeba go prać. Pobrudził się dość szybko, ale muszę przyznać, że nasze psy nic nie oszczędzają. Także Levi potrafi przyjść cały uwalony piachem po kopaniu i od razu walnąć się w legowisku. Nie jest to aż tak problematyczne, bo całe legowisko można rozebrać, a poszewkę wyprać. Warto jednak to mieć na uwadze, jeśli ktoś ma mocno brudzące psy.

Dla mnie takim małym minusikiem są trochę zbyt duże boki. Osobiście wolałbym, żeby boki były trochę odchudzone, a za to żeby była jeszcze większa powierzchnia do spania. Jednak z tego co wiem to Royal Animals pracują nad kolejnymi produktami i następne mają być odchudzone.

wybór legowiska dla psa

Levi przejął legowisko i sobie bardzo chwali. Często zabiera tu swoje przekąski, żeby nacieszyć się nimi w ciszy i spokoju. Zaczął również tu spać w nocy, więc sukces, bo Levi zazwyczaj preferuje chłodne kafelki :D

Legowisko Royal Animals – podsumowanie

Moim zdaniem Royal Animals robi naprawdę dobre legowiska i po otrzymanym przez nas modelu jak najbardziej mogę polecić tę firmę.

Legowisko jest wykonane z wysokiej jakości materiałów, jest masywne i widać, że zrobione dobrze oraz profesjonalnie. Jeżeli chodzi o sam produkt nie ma się czego przyczepić. Moim zdaniem mogłoby być bardziej odchudzone na bokach, ale to już kwestia własnego gustu. Jeden woli tak, drugi tak – psom to nie przeszkadza i wręcz lubią kłaść pysk na tym elemencie :)

Dla wielu ważna jest kwestia brudzenia, ale to też nie taka prosta sprawa. Legion woli ciepłe legowiska, a materiały wodoodporne niestety są chłodniejsze. Także też wszystko zależy od psa. Otrzymany przez nas produkt jest rozbieralny, więc nie ma żadnego problemu, żeby przeprać całość.

wybór legowiska dla psa owczarka niemieckiego

Znakiem, że legowisko cieszy się powodzeniem jest fakt, że magicznie pojawiają się tam osobiste przedmioty psa. Jakieś frisbee lub szarpaki – wiadomo, że swoje trzeba udekorować :D

Naprawdę polecamy :)

Polecamy