strach u psa pies się boi

Psie internety – wrzesień 2019

Psie internety wracają po długiej przerwie. Z różnych powodów nie było czasu na pisanie, a tym bardziej czytanie cudzej twórczości. Zobaczmy jak tam ten psi internet się zmienił przez ten czas.

Czy się zmienił? Szczerze mówiąc nie bardzo. Pojawiło się kilka nowych blogów, ale czas pokaże, czy coś sobą będą prezentować. Często jest tak, że ktoś fajnie zaczyna. ma ciekawe teksty, a potem wpada do ”piekła recenzentów” i już tylko robi swoje testy tanich chrupek, które cudem wyżebrał od producenta. Nie idźcie tą drogą!

Oczywiście każdy szuka czegoś innego od blogów. Taniej rozrywki, ładnych zdjęć, filozoficznych przemyśleń lub edukacyjnych treści. Dla mnie przede wszystkim liczą się materiały, które dają wartość. Rozrywkę mam na jutubie, a zdjęcia na instagramie.

Naturalnie nie ma też szans, żebym samodzielnie przeczytał cały internet. Na pewno wiele blogów po prostu mnie ominęło, więc jeśli ktoś napisał jakiś fajny tekst albo czytał coś ciekawego ostatnio to zawsze można mi podesłać na maila lub w komentarzu.

Jasne? Jasne. Zaczynamy Psie internety.

Psie intenety – wrzesień 2019

Vuko – gdy zaatakuje pies – nie będę ukrywał, że Vuko to mój ulubiony blog (instagram też mają genialny). Ten wpis jest świetny i myślę, że każdy psiarz powinien go przeczytać. Osobiście w życiu miałem tylko 2 sytuacje tego typu, ale wiem, że w niektórych miejscach takich konfliktów jest naprawdę sporo.

Pies mojego życia – adopcja seniora – co mogę napisać? Staruszki są super, ale adopcja seniora to ogromna odpowiedzialność i trzeba się na nią odpowiednio przygotować.

Psi kawałek internetu – 10 miesięcy Lumos – moim zdaniem najwięcej informacji o wychowaniu i dorastaniu psa można zyskać dzięki czytaniu tego typu wpisów. Nie rady behawiorystów, a rzeczywiste doświadczenia. Plus w takich materiałach widać co było ”nie tak”. Każdy szczeniak jest większym lub mniejszym potworem, więc nie dajcie się zwieść blogowej iluzji, że ktoś ma psa idealnego :)

Sheldon Corgi – dzień wścieklizny – nie znałem tego bloga, a zapowiada się całkiem dobrze. Ten wpis naprawdę polecam. Sporo przydatnych informacji. Wszyscy szczepią na tą wściekliznę, a mało kto wie, co to w ogóle jest :)

BavariaTeam – trening  w domu – konkretnie o generalizowaniu. Osobiście nigdy w ten typ treningu nie wierzyłem. Wiem, że wszyscy zawsze o tym mówią, ale czy ktoś to stosuje? W sensie, że niby dla polecenia ”siad” ważne są kierunki świata, otoczenie, fakt czy mamy dzisiaj zieloną koszulkę, czy niebieską i tak dalej. Dla mnie taka trochę magia. Legion generalizuje wszystko mega szybko. Wystarczy raz jej pokazać, a zrobi to w różnych warunkach. Natomiast jestem w stanie uwierzyć, że ktoś ma psa, który generalizuje bardzo trudno i rzeczywiście taki typ postępowania będzie tu najlepszy. Poczytać zawsze warto.

Dog Dad  – dlaczego warto mieć małego psa – patrzcie, koleś prowadzi bloga! Nie martw się i tak wszyscy będą do Ciebie pisali per ”Pani”, mogę potwierdzić po 5 latach pisania bloga, że i tak 99% ludzi bierze blogujących facetów za kobiety Trzeba się przyzwyczaić. Co do samego wpisu to ” jest ok, ale możesz lepiej”. To, że mały pies to mniej problemów to wie chyba każdy :) Co mogę jeszcze napisać? Pisz dalej i nie wpadnij do recenzenckiego piekła, o którym pisałem na wstępie. Powodzenia!

Maty Węchowe – mata na brzydką pogodę – mój blog, więc zostawiam link o matach węchowych :D Deal with it.

 

Polecamy