pomagamy psom

Pomagamy psom ze schroniska – akcja Maty Węchowe i Daj Głos Podcast

Pomagamy psom ze schroniska w Korabiewicach, które potrzebują leków. Całość organizujemy jako Maty Węchowe razem z Daj Głos Podcast. W tym wpisie chciałbym udzielić podstawowych informacji o akcji, ale również pokazać, że psy ze schroniska często mają bardzo konkretne potrzeby. Bywa tak, że zamiast dużych ilości karmy przyda się konkretny produkt, na który w danym momencie poszukiwane są środki.

Bo czasami właśnie tak jest, że karmy schronisko ma naprawdę sporo, a brakuje czegoś innego. W końcu na jedzenie zbiórki są bardzo częste. Organizują je duże organizacje, szkoły i tak dalej. Często jednak potrzebne są inne produkty – leki, środki przeciw kleszczom lub pieniądze na zabiegi. Jeżeli ktoś chce pomóc to naprawdę gorąco zachęcam, żeby skontaktować się ze schroniskiem i po prostu zapytać czego w danym momencie potrzeba.

pomagamy psom

Pomagamy psom ze schroniska w Korabiewicach

Wiedziałem, że chcemy pomóc schronisku w Korabiewicach. Mam do tego miejsca pewną słabość. Byłem tam osobiście w ramach akcji Frontmanów. Od samego początku zaimponowała mi organizacja i pasja. Psiaki mają spore boksy, a wielu wolontariuszy stara się jak najbardziej pomóc. Rozmawiałem z wolontariuszami i pracownikami. Po prostu czuć, że to miejsce ma sens. Warto również zauważyć, że jest to schronisko fundacyjne, które w całości finansowane jest ze środków uzbieranych od darczyńców.

W ciągu lat odwiedziłem wiele wspaniałych schronisk i jestem pewien, że wszystkie zasługują na pomoc. Jednak wszystkim nie pomożemy – przynajmniej nie w tym momencie.

Chcieliśmy zorganizować akcję, której efekt byłby konkretny. Można zbierać pieniądze, ale myślę, że dla nas jak i dla osób biorących udział najlepsze jest działanie w celu osiągnięcia ustalonego celu. W związku z tym skontaktowałem się z Korabkami i zapytałem o ich zapotrzebowanie. Okazało się, że przydałyby się pieniądze na leki.

pomagamy psom

W schronisku przebywa wiele psiaków, które wymagają stałego leczenia. To bardzo duże koszty, na które potrzebne są pieniądze. Poniżej lista, którą otrzymałem. Tak to teraz wygląda. Sporo potrzebujących psiaków.

pomagamy psom w schronisku

W związku z tym postanowiliśmy, że właśnie na to będziemy zbierać. Przede wszystkim potrzebny jest Euthyrox oraz Cardisure. Ten pierwszy to lek dla psiaków z problemami związanymi z hormonami tarczycy. Cardisure natomiast jest dla jednego psiaka, który ma problemy kardiologiczne.

Charytatywna mata węchowa

W ramach akcji na sklepie Maty Węchowe dostępna jest charytatywna mata węchowa ”Daj Głos”. 10% ze sprzedaży tej właśnie maty zostanie przekazane do schroniska w Korabiewicach. Dodatkowo do maty można domówić specjalny szarpak polarowy, z którego cała kwota zostanie przekazana na cele akcji. Matę ”Daj Głos” znajdziecie tutaj.pomagamy psom

Akcja będzie trwała do odwołania – minimum 3 miesiące. Na sam początek chcemy uzbierać 400 zł na zakup leku Cardisure dla psiaka o imieniu Marshall. Mamy jednak nadzieję, że uda się zrobić więcej. Za resztę środków zostanie zakupiony lek Euthyrox.

W tym miejscu chciałbym jeszcze tylko wspomnieć, że pieniądze na leki na pewno się dla psiaków znajdą. Bez względu na wynik akcji. Nie chcę zdrowia psów uzależniać od tego, czy mam wystarczająco duże zasięgi, żeby uzbierać pieniądze. Te 400 zł dla Marshalla na pewno będą – chociażby z naszej kieszeni. Myślę jednak, że wspólnie możemy zrobić więcej niż w pojedynkę i dlatego każda pomoc się przyda. Nawet jeśli nie potrzebujesz maty węchowej to udostępnij informację o tej akcji dalej. Może ktoś akurat szuka maty dla swojego przyjaciela, a przy okazji chętnie wesprze chore psiaki ze schroniska?

Pomysł na akcję powstał przy współpracy z Daj Głos Podcast. Naprawdę polecam posłuchać :) Pierwsza część ”wydarzenia” miała miejsce właśnie na podcaście. Za wsparcie potrzebujących zwierzaków dostaje się wlepę, a osoba z największą kwotą wsparcia mogła otrzymać matę węchową ”Daj Głos”. Możliwość otrzymania maty zakończyła się 31 stycznia i niedługo pojawią się wyniki, ale za wsparcie nadal możecie otrzymać świetną naklejkę. Więcej informacji tutaj.

pomagamy psom

Kilka słów na koniec

Mam nadzieję, że akcja zostanie zakończona sukcesem. To nasza pierwsza tego typu akcja, więc byłbym bardzo wdzięczny za jakąkolwiek opinię lub przemyślenia. Do tej pory wspieraliśmy różne inicjatywy przede wszystkim prywatnie – dajemy 1% podatku (gorąco do tego zachęcam, żeby kasa nie przepadła, a przynajmniej możemy pomóc) i wspomagamy projekty, które są naszym zdaniem ważne.

Jako Maty Węchowe wspieraliśmy psi sport jako sponsorzy nagród w zawodach, ale również przekazując dary na charytatywne psie bazarki. Myślę jednak, że w grupie jest siła i wspólnie można zrobić o wiele więcej niż w pojedynkę. Wiadomo, że każde nawet 2 zł jest ważne dla schronisk i pomaga. Jednak inicjatywy organizowane razem dotrą do większej ilości osób i ten finalny wynik jest jednak większy.

pomagamy psom

Szczerze jednak uważam, że bardzo ważny jest sam cel. Widzę wiele wydarzeń, które widać, że nie były ustalane ze schroniskiem. Oczywiście karma zawsze jest dobra i przydatna, to taka ”bezpieczna opcja”, jednak jestem pewien, że często fundacja zamiast kolejnej puszki wolałaby datek właśnie przykładowo na leki.

W zeszłym roku czasami dostawaliśmy na maila prośby o wsparcie akcji charytatywnych, w ramach których proszono o przekazanie maty węchowej dla podopiecznych schroniska. Mata węchowa to wspaniała sprawa dla domowego pieszczocha, ale nie oszukujmy się – wolontariusze niestety rzadko mają czas, aby poświęcić czas dla konkretnego psiaka, żeby zrealizować dla niego sesję węchową. Naprawdę apeluję – jak najbardziej organizujmy tego typu akcje, ale postarajmy się porozmawiać ze schroniskiem o jego rzeczywistych potrzebach.

Chętnie poznam Wasze przemyślenia na temat charytatywności w tej formie. Czy takie akcje są potrzebne? Czy założenia i realizacja są ok? A może powinniśmy pomagać w inny sposób? 

Polecamy