pielęgnacja psa z furminator

Pielęgnacja psa z Furminator

Pielęgnacja psa to nie taka prosta sprawa – szczególnie w przypadku ras długowłosych. My z Legion mamy swoją dawkę problemów – to pies, który kłaczy na potęgę, jednocześnie kocha wskoczyć do każdej kałuży, ale nie ma ochoty się kąpać. Nie ma więc łatwo ;) Spectrum Brands – producent produktów dla zwierząt (znany z marki Furminator) postanowił nas poratować i udostępnił kilka produktów do psiej pielęgnacji.

Ogólnie od dłuższego czasu chodziło nam po głowie zrobienie takiego małego cyklu pod tytułem ”pielęgnacja psa”, więc złożyło się bardzo dobrze. Do tego pogoda nas ostatnio rozpieszcza, a słońce wręcz zachęca do porządnego wyszorowania sierściucha. Nie było więc żadnych przeszkód, aby Legion wpakować pod prysznic.

Jeszcze wspomnę, że Spectrum Brands poratuje jeszcze 3 miłośników psich kąpieli – trochę więcej o konkursie na końcu tekstu ;)

Pielęgnacja psa – produkty pielęgnacyjne Furminator

pielęgnacja psa produkty furminator

 

Paczka od Spectrum Brands przyszła w piątek. Kurier mocno niezadowolony bo ciepło + perspektywa weekendu, a tu jeszcze tyle paczek do rozwiezienia. Trochę pocieszył go fakt, że parter, ale wiadomo – do końca nie dogodzisz ;)

W paczce znaleźliśmy kompleksowy zestaw do wykonania psiej kąpieli. Przede wszystkim jest to szczotka Furminator Soft Slicker Brush. Bardzo fajny i przyjemny w użytkowaniu gadżet. Legion generalnie ma dość spore wymagania, jeżeli chodzi o tego typu elementu – nie lubi szarpania, ani innych niekomfortowych zagrywek. Soft Slicker Brush jednak jej się spodobał – leży, dostaje smaki i daje się pięknie wyczesać.

Owczarki długowłose warto zawsze porządnie wyszczotkować przed kąpaniem – szczególnie należy zwrócić uwagę, aby pozbyć się tych luźnych włosków. Dzięki temu można uniknąć czepiących się wszystkiego kłaków podczas mycia. Zresztą to mniej roboty potem. Zrobiło się ciepło, więc nasza psina ostro pozbywa się zbędnego owłosienia – Soft Slicker Brush bardzo dobrze to wszystko zgarnia, szczególnie z ogona, z którym tradycyjny Furminator sobie średnio radzi. Ogólnie kombinacja klasyczny Furminator + Slicker Brush pozwoli na porządne wyczesanie każdego psiska.

pielęgnacja psa czesanie

Jak psina już wyszczotkowana to warto przygotować pozostałe specyfiki pielęgnacyjne. W paczce znaleźliśmy oczywiście szampon – Furminator deShedding Ultra. Warto zaznaczyć, że bardzo ładnie pachnie. Nie jest to taki chemiczny smród jak niektóre szampony. Pielęgnacja psa to jednak nie tylko taki standard – warto jeszcze użyć odżywki – nie ma co oszczędzać :) W paczce znaleźliśmy więc również ten element – Furminator deShedding Ultra Premium. Z akcesoriów pielęgnacyjnych dostaliśmy również spray odświeżający Furminator – go jednak sprawdzimy w późniejszym terminie.

Legion to cwana bestia i za darmo kąpać się nie będzie. Spectrum Brands przewidziało to i dorzuciło jeszcze Healthy Biscuits z Eukanuba ;)

Pielęgnacja psa – kąpiemy Legion

pielęgnacja psa furminator kąpiel

Nie kąpiemy Legion za często – naprawdę zdarza się po ekstremalnych sytuacjach (psina postanowi położyć się w kałuży, wskoczy do stawu itd.) lub jak po prostu już naprawdę tego potrzebuje. Nie jesteśmy jednak przesadni jeżeli chodzi o pielęgnację psa – nie świrujemy i nie biegamy z nią co chwilę do groomera ;)

Legion sama z siebie też nie jest jakąś ogromną fanką kąpania – woli stawy i inne naturalne zbiorniki wodne niż nieprzyjemny prysznic. Jej prawo oczywiście, ale czasami trzeba. Pogoda była ostatnio bardzo ładna, więc mycie zaplanowaliśmy na sobotę – psina na pewno się domyślała, bo byliśmy dla niej cały dzień mili i dostawała sporo smakołyków.

Jeszcze przed samą kąpielą wyszliśmy na dłuższy spacer, aby psiaka trochę zmęczyć i odstresować. Samego procesu mycia nie będę opisywał dzisiaj – taki standard. Najpierw trzeba psa przekupić, aby wlazł do łazienki. Trochę ciastek i sprawa załatwiona – najprostszy etap za nami.

pielęgnacja psa kąpiel

Następnie trzeba psa przekupić, aby wlazł do brodzika. Bestia jest twarda i nawet 3 ciastka nie robią na niej wrażenia. Nie da się załatwić sprawy dyplomatycznie to musi dojść do rękoczynów. Bierze się 40kg psisko na ręce i hop do brodzika – teraz wystarczy przytrzymać. Uf.

Sama kąpiel wygląda tak, że jedno trzyma psa i prosi, aby nie uciekł, a druga osoba zajmuje się myciem. Najpierw polewamy psiaka delikatnie wodą, a potem po prostu płuczemy. Wcieramy szampon, spłukujemy, nacieramy odżywką, czekamy 5 minut i znowu spłukujemy. Gotowe? Super. Teraz spuszczamy psa, chowamy się za ręcznikami i czekamy aż się porządnie otrzepie. Już? To wychodzimy zza ręczników i czekamy aż pies się otrzepie na nas – bo jakby inaczej ;)

pielęgnacja psa furminator kąpiel

Generalnie Legion stara się być grzeczna – nie lubi tylko wstępnego mycia i płukania wodą. Lubi natomiast siedzieć z odżywką i dostawać smakołyki w nagrodę ;)

Pielęgnacja psa – jak sprawdziły się produkty Furminator?

Naprawdę jesteśmy bardzo zadowoleni z produktów do pielęgnacji Furminator. Szczotka jest super i pozwala komfortowo pozbyć się luźnej sierści. Szampon fajnie się wciera i ładnie pachnie. Odżywka? Również super zapach. Najważniejszy jest jednak efekt – psisko jest pięknie puszyste, jest rewelacyjne w dotyku i cudownie pachnie.

pielęgnacja psa po kąpieli

Stosowaliśmy różne produkty tego typu, czasami nawet korzystaliśmy z usług profesjonalnego groomera, jednak po Furminatorze efekt jest najlepszy. Nawet po wyjściu od groomera psina nie była taka mięciutka i pachnąca ;)

Pielęgnacja psa – zapowiedź konkursu

Spectrum Brands bardzo chce, aby nasze psiaki były pachnące i mięciutkie w tym sezonie. Z tej okazji będziemy organizować konkurs, w którym będzie można wygrać testowane produkty. Pilnujcie więc, bo w tygodniu podamy więcej informacji ;)

Polecamy