Owczarek długowłosy i ciepłe dni

Owczarki niemieckie długowłose to ciężka sprawa, szczególnie w ciepłe dni. Praktycznie od rana do wieczora jest straszny upał, a z psiakiem wychodzić przecież trzeba. Długi włos strasznie grzeje, więc zbyt długie spacery nie są wskazane.

O takich rzeczach się nie myśli przed zakupem psa długowłosego, ale jednak podczas wspólnego życia zauważa się pewne minusy takiej, a nie innej rasy psiaka. Częste i długie czesanie, utrudnione wyszukiwanie kleszczy, biedny wygląd po kąpieli, a teraz też upały. Oczywiście żaden zwierzak nie powinien w taki ”gorąc” wychodzić na zbyt długo, ale psy długowłose mają po prostu bardziej przekichane.

Owczarek długowłosy to piękna rasa, ale trzeba wziąć pod uwagę, że jest dość wymagająca pod względem pielęgnacji. Jak ktoś nie ma czasu uganiać się ze szczotką to nie polecam ;)

Odnośnie spacerów to my staramy się wychodzić głównie rano i wieczorem, ale słońca trudno uniknąć. Pozostaje zabranie wody dla psa oraz poruszanie się od cienia do cienia. Zresztą Legion sama ciągnie do zacienionych miejsc i dawkuje sobie tam przerwy. Częste i długie.

Dzisiaj udaliśmy się na dłuższy spacer – pomimo wczesnej godziny (okolice 8), było już gorąco. Wstąpiliśmy więc nad wodę, żeby psiak się trochę ochłodził. Wyszły z tego fajne zdjęcia i jeden filmik.

Jutro Legion idzie pierwszy raz do salonu piękności. W planie jest czesanie, trymowanie oraz kąpiel, czyli kompleksowo. Mam nadzieję, że mniejsza ilość sierści trochę psiakowi pomoże wytrzymać te gorące dni ;) Trochę się obawiamy jak psiak da sobie radę – ogólnie nie jest zbyt samodzielny, a z obcymi rzadko ma okazję się bawić. U groomera zasady są najczęściej takie, że z psiakiem się nie przebywa, ale nie wiem, czy dadzą sobie radę sam na sam z tą bestią ;)
 

 

 

Polecamy