naturalne gryzaki

Naturalne gryzaki od Petmex – recenzja

Naturalne gryzaki to świetny sposób na zajęcia psa między posiłkami. To również fajna sprawa jak jest zła pogoda, a pupil się nudzi. My mamy generalnie z tym typem produktów problem, bo Legion z jej nietolerancją bardzo mało rzeczy może jeść, więc trudno znaleźć nam odpowiednie przysmaki.

Jak napisał do nas przedstawiciel Petmex z propozycją współpracy to nie ukrywam, że na początku miałem mieszane uczucia. Przysmaki to u nas trudny temat, bo większość produktów na rynku spotyka się ze sprzeciwem psiego brzuszka. Mimo wszystko się zgodziliśmy z myślą, że najwyżej odeślemy gryzaki, jeżeli Legion będzie miała po nich problemy.

Skoro jednak czytacie ten tekst to oznacza, że gryzaki sprawdziły się świetnie, a psiaki czują się po nich dobrze. Na samym wstępie napiszę, że to jedne z lepszych gryzaków, których próbowaliśmy, a testowaliśmy ich naprawdę sporo. Nasze psy kochają gryźć, rozgryzać, żuć i mielić, więc cały czas szukaliśmy produktu, który będzie się u nas sprawdzał. Chyba właśnie taki znaleźliśmy :)

Naturalne gryzaki

W sporym kartonie otrzymaliśmy mnóstwo przysmaków. Zazwyczaj przy tego typu współpracy dostaje się zwykłe, małe próbki od producenta, ale w naszej paczce było ponad 3 kilogramy przysmaków.

naturalne gryzaki dla psa

Sesyjka na trawce :D Levi zadowolony i zawsze chętnie coś sobie pogryzie :)

Do testów utrzymaliśmy:

  • uszy wieprzowe
  • noski wieprzowe
  • żwacze wołolwe
  • mięso wołowe

Dużym plusem był fakt, że producent spełnił wszystkie nasze sugestie. Jak już napisałem Legion ma nietolerancję pokarmową na bardzo wiele produktów, więc z góry prosiliśmy, aby nie przesyłać nam nic z kurczakiem. Również informowaliśmy, że ze względów ideologicznych nie testujemy produktów bielonych.

Bardzo lubię jak zlecający się stara i idzie na rękę. Może to wydawać się logiczne, bo w końcu zależy mu na zadowoleniu, ale takie zachowanie wcale nie jest takie częste w psiej branży. Przypomina mi się sytuacja jak informowałem, że  Legion jest uczulona na foresto, a otrzymaliśmy inną obrożę z identycznym czynnikiem aktywnym :)

naturalne gryzaki noski wieprzowe

Twarde i chrupiące noski wieprzowe. Są małe, więc psy radzą sobie z nimi bardzo szybko. Dobrze sprawdzają się jako przekąska lub nagroda po ćwiczeniach :)

Jeżeli więc chodzi o te elementy to jak najbardziej muszę Petmex pochwalić. Na pewno pokazuje to w pewien sposób, że podchodzą do swojej pracy poważnie i po prostu im zależy.

Naturalne gryzaki – po co?

Naturalne gryzaki to mój ulubiony produkt. Praktycznie to jedyny element z tzw. ”gotowców”, który kupujemy. Nasze psiaki są na diecie BARF, więc nie stosujemy tradycyjnej karmy. Natomiast gryzaki jak najbardziej się u nas sprawdzają. Oba psy lubią sobie coś przegryźć pomiędzy posiłkami i tego typu produkt idealnie się do tego nadaje.

Przede wszystkim gryzienie męczy. Im twardsze i trudniejsze do rozgryzienia przysmaki tym dłużej trwa zabawa. Po kilkunastu minutach psisko kładzie się zadowolone. Warto pamiętać, że należy mieć umiar. Nie chodzi o to, aby dać psu dużą porcję kilka razy dziennie – wszystko szkodzi w zbyt dużych ilościach.

naturalne gryzaki

Omnomnom :D Na pewno uszy wieprzowe cieszą się u nas największą popularnością – są duże, dość twarde i pogryzienie ich zajmuje sporo czasu :)

My stosujemy gryzaki przede wszystkim jak jest brzydka pogoda – pada lub jest zbyt gorąco. Jak nie można wyjść na spacer to wiadomo, że pies się nudzi. Wtedy każdy dostaje do pyska po uchu wieprzowym i mamy spokój na dłuższy czas :D

Gryzaki naturalne uratowały nas również w okresie szczenięcym naszych psów, kiedy uwielbiały gryźć – szczególnie po rękach i nogach. Przekierowanie na naturalną przekąską zdziałało u nas cuda i pomogło z problemem w pewien sposób. Jak pies jest młody i wymienia zęby to często interesuje się meblami i innymi przedmiotami, więc zastosowanie gryzaków może również pomóc z takim niszczeniem.

Każdy pies jest oczywiście inny. Przykładowo u niektórych działają specjalne zabawki do gryzienia, ale nasze psy nigdy się nimi nie interesowały. Gryzaki naturalne można jeść, więc na pewno są czymś przyjemniejszym dla psów. Przynajmniej dla naszych :)

naturalne gryzaki uszy wieprzowe

Nasz ulubiony gryzak, czyli suszone ucho wieprzowe. Bardzo twarde i całkiem duże, więc zajmuje psy najdłużej. Świetnie się sprawdza jak psy są znudzone :)

Naturalne gryzaki od Petmex

Jeżeli chodzi o same gryzaki od Petmex to jest naprawdę dobrze. Zapach mają bardzo naturalny i intensywny, więc psiska od razy się nimi zainteresowały. Warto je dobrze chować, bo w innym przypadku psy wyczują i będą ciągle domagać się więcej :D

W zależności od typu gryzaka możemy oczekiwać różnego czasu trwania ”gryzienia”. Nasze psy najdłużej zajęte są uszami wieprzowymi oraz mięsem wołowym. Żwacze i noski traktujemy raczej jako przekąskę lub nagrodę na koniec ćwiczeń.

naturalne gryzaki pies

Levi potrafi jeść wszędzie :D Legion na spacerze zainteresowana jest przede wszystkim frisbee, a gryzaki woli w domu :)

Natomiast największy plus u nas Petmex ma przede wszystkim dlatego, że ich gryzaki nie powodują problemów żołądkowych u Legion. Dla nas to ogromna zaleta, bo praktycznie większość tego typu produktów powoduje u niej kłopoty.  Gryzaki Petmex nie powodowały żadnych problemów żołądkowych, więc dla nas super.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo w końcu mamy gryzaki, które możemy bez zmartwień podawać Legion, a szukaliśmy takiego produktu bardzo długo :) Trudno mi powiedzieć czy znaczenie ma zastosowany rodzaj mięsa, czy proces obróbki, bo nawet podobne przysmaki innych firm powodowały problemy. Levi może jeść wszystko, więc o niego się nie martwimy, ale oboje muszą dostawać zawsze to samo, bo inaczej jest zazdrość i sprawdzanie, czy któryś nie ma czegoś lepszego :D

naturalne gryzaki mięso wołowe

Suszony przełyk wołowy – bardzo intensywny zapach, przysmak trochę tłusty w dotyku. Psy uwielbiają i naprawdę sprawdza się świetnie. Nigdy wcześniej nie dawaliśmy psom takiego mięsa, więc jesteśmy pozytywnie zaskoczeni :)

Na stronie Petmex znajdziemy taką informację:

”Stosujemy wyłącznie najlepszą metodę suszenia naturalnych gryzaków Dzięki całkowicie bezpiecznej i efektywnej metodzie pasteryzacji temperaturowej, nasze naturalne gryzaki dla psów odznaczają się długim terminem przydatności do spożycia, całkowitym brakiem substancji konserwujących, ulepszaczy i wypełniaczy, a przede wszystkim – doskonałym smakiem i aromatem, które pokocha każdy zwierzak.”

I po fakcie, że u psiaków nie ma problemów żołądkowych jestem w stanie w to uwierzyć :)

Naturalne gryzaki – podsumowanie

Czy mogę polecić naturalne gryzaki Petmex? Jak najbardziej tak. Myślę, że ten typ produktu jest dla psów naprawdę fajny i warto go stosować. Oczywiście trzeba pamiętać o umiarze. Dla człowieka jedna paczka czipsów raz na jakiś czas nie będzie problemem, ale jedzenie ich codziennie  w dużych ilościach może prowadzić do problemów. Zresztą wszystko w nadmiarze może szkodzić – nawet marchewka.

naturalne gryzaki żwacze wołowe

Suszone żołądki wołowe, czyli żwacze. Dość kruche i niezbyt twarde. Sprawdzają się najlepiej jako nagroda lub szybka przekąska. Psy radzą sobie z nimi bardzo szybko :) Zapach specyficzny i bardzo, bardzo intensywny :D

Także polecamy bardzo jako taka przekąska kiedy pies się nudzi, nie możemy wyjść na spacer lub jako przekierowanie w przypadku szczenięcego gryzienia. W takich sytuacjach sprawdza się idealnie.

My na pewno będziemy dalej stosować produkty od Petmex, bo znalezienie przysmaków łagodnych dla Legionowego brzuszka jest naprawdę trudne :)

A jakie przysmaki Wy podajecie Waszym psiakom?

 

Polecamy