kamera wewnętrzna

Kamera wewnętrzna dla psiarza – zobacz co pies robi sam w domu!

Pies sam w domu to duży problem dla wielu osób. Szczególnie jeśli ktoś jest tak nadopiekuńczy w stosunku do swojego psiaka jak my! Generalnie praktycznie 24/7 spędzamy razem z naszymi psiskami. Pracujemy w domu, więc bardzo rzadko zdarza nam się, żeby zostawały same.

Jednak czasami są takie sytuacje i wtedy trochę panikujemy. Jak psiaki będą się zachowywać? Czy z nudów nie zniszczą wszystkiego? Czy nie pobiją się o pozostawione gryzaki? Może Legion zacznie głośno szczekać, czym wkurzy sąsiadów. Przyjedzie straż pożarna, wykopią nam drzwi i w ogóle – tego typu myśli.

Do tej pory robiliśmy tak, że zostawiałem na szafce laptopa z włączonym nagrywaniem, a po powrocie przeglądałem kilka godzin materiału, żeby zobaczyć jak tam psiaki się zachowywały. Ostatnio jednak otrzymaliśmy od firmy Locon do testów kamerę wewnętrzną. Od razu mogę napisać, że uważam, że to genialne rozwiązanie!

Jak działa kamera wewnętrzna?

Kamera działa bardzo prosto. Wystarczy zainstalować w telefonie specjalną aplikację ”Bezpieczny dom” (aplikacja dostępna na Android oraz iOS). Następnie włączamy program, który pokieruje nas krok po kroku po konfiguracji kamery. Na opakowaniu znajduje się kod QR, po którego zeskanowaniu z poziomu aplikacji możemy dodać nasze urządzenie.

Reszta to już kwestia podłączenia kamery do routera przy pomocy dołączonego kabelka i ”złapanie” internetu. Kamera może działać przewodowo lub bezprzewodowo. Po zakończeniu konfiguracji możemy już swobodnie korzystać z całości. Jak to działa?

Kamerą ”sterujemy” przy pomocy naszego telefonu. Możemy poruszać nią w lewo, prawo, górę oraz dół, dzięki czemu możemy obserwować bardzo duży obszar. Jeżeli ustawimy kamerę w dobrym miejscu to nawet jeśli pies zniknie nam z pola widzenia, to możemy nasterować urządzenie tak, aby go ”odnaleźć”.

kamera wewnętrzna

Pies sam w domu? Kamera wewnętrzna i jej funkcje

Kamera została wyposażona w kilka ciekawych funkcji, które zapewnią nam dodatkowy komfort i pewną kontrolę nad psem. Przede wszystkim jest to głośnik oraz mikrofon. Przy pomocy głośnika możemy podsłuchiwać co tam w otoczeniu kamery się dzieje. Czy nasz pies szczeka, a może ktoś go prowokuje? Pamiętam, że raz sąsiadka nam się skarżyła, że Legion szczekała. Jednak Legion szczekała, bo sąsiadka przez długi czas coś do niej mówiła przez drzwi w stylu ”jesteś sam piesku? Co tam?” (sąsiadka sama się tym chwaliła). Wiadomo, że pies się wkurzy :D

Mikrofon również jest super, bo pozwala nam mówić do psa przez kamerę. Jak widzimy, że pies coś robi złego to możemy go lekko skarcić – niektóre będą miały to w dupie (w końcu kto by słuchał głosu z kamery :D), ale w wielu przypadkach może to pomóc. Zresztą świetny bajer, bo nawet jak jestem w domu to mogę mówić do Legion przez kamerę w drugim pokoju :D Mógłbym mówić normalnie, ale nie byłoby zabawy.

kamera wewnętrzna

Psie bitwy pod nieobecność człowieka? Bardzo prawdopodobne!

Kamera posiada również funkcje nagrywania, więc jeśli chcemy nagrać jakiś moment to nie ma problemu. Głównie jest to przydatne jak potrzebujemy jakiegoś dowodu – na przykład ktoś próbuje nam się włamać do mieszkania. Możemy również nagrywać naszego psa jak jest wybitnie grzeczny i potem z dumą chwalić się tym każdemu, kto zechce o tym wiedzieć :)

Ostatnia funkcja, o której chcę wspomnieć to czujnik ruchu. W kamerze możemy ustawić czułość na ruch i wtedy w razie wystąpienia takiego od razu otrzymamy informację. Przykładowo jak w pole widzenia kamery wejdzie obca osoba lub pojawi się pies. Dostaniesz wtedy screenshot na maila, który pokazuje poruszający się obiekt oraz odpowiednią informację.

Przydatne, jeśli przykładowo nie chcemy, żeby pies wchodził do kuchni, więc tam ustawiamy kamerę i jeśli pies tam wejdzie to od razu będziemy o tym wiedzieć. Wydaje się to głupie, ale często jest tak, że przy człowieku pies jest grzeczny i nie wchodzi tam, gdzie nie powinien. Jednak wystarczy, że wyjdziemy z domu, a pies już czuje się królem :D

kamera wewnętrzna

Pies sam w domu – po co mi kamera?

Kamera wewnętrzna przydaje się w wielu sytuacjach i naprawdę polecam spróbować. Przede wszystkim pozwala obserwować co robi pies, kiedy nie ma nas w domu. Można zobaczyć, czy zachowuje się inaczej niż zwykle, czy jest zestresowany, czy niszczy i tak dalej. Jest to szczególnie przydatne dla osób ze szczeniakiem, który dopiero uczy się być samodzielny. Pamiętam, że jak uczyliśmy Legion to wychodziliśmy na kilka minut. Z kamerą moglibyśmy zobaczyć jak psina radzi sobie sama.

To też dobre narzędzie, jeśli pies często zostawia nam ”niespodzianki” jak wracamy do domu. Z kamerą moglibyśmy obserwować i wiedzieć w jakiej sytuacji i jakich okolicznościach zdarzają się wpadki. Wiele osób myśli, że pies sika w domu specjalnie lub nawet na złość, a może po prostu jest jeszcze za młody i nie wytrzymuje? Generalnie kamera, do której mamy dostęp z telefonu to świetne narzędzie do obserwacji psa. Nie musimy się wtedy zastanawiać dlaczego pies robi to co robi, jak nas nie ma. Z widokiem z kamery mamy na pewno więcej informacji.

kamera wewnętrzna

Dokładnie tak się dzieje jak zostawimy psa samego na chwilę :D

Pies sam w domu to również pewne niebezpieczeństwo. My jak wychodzimy to zawsze sprzątamy dokładnie mieszkanie i chowamy wszystko, co mogłoby zagrozić psu. Kamera pozwoli nam czuć się po prostu pewniej, kiedy nasz psiak zostaje sam. Nawet jeżeli coś by się psu stało to szybko możemy zareagować – wrócić do domu lub poinformować sąsiada/kogoś z rodziny. Jest tyle historii tragicznych, że pies wypadł z balkonu, zaklinował się gdzieś lub czymś zadławił. Wielu można by było zapobiec, jeśli właściciel miałby dostęp do takiej kamery.

Dla nas ten aspekt bezpieczeństwa jest najważniejszy właśnie. W końcu idą święta i wiele osób wyruszy do swoich rodzin, a psiaki zostawi same w domu. Naszym zdaniem taka kamera domowa z dostępem z telefonu to naprawdę świetny pomysł. Sam wiem jak się stresuję, jak psiak zostaje sam, więc nam kamera na pewno mocno pomaga.

Podsumowanie

Testowana przez nas kamera jest super – jakość obrazu jest wysokiej jakości, mikrofon również daje radę, tak samo głośniki. Bez problemu mogę coś powiedzieć do psa lub podsłuchać co tam się w pobliżu dzieje.

kamera wewnętrzna

Konfiguracja urządzenia jest bardzo prosta, aplikacja również działa bez zarzutu. Naprawdę nie mam się czego doczepić. Kamera kosztuje 299 zł, więc moim zdaniem to naprawdę nie jest dużo, a możliwości urządzenia są ogromne.

Jestem pewien, że kamery będziemy używać regularnie, bo to po prostu świetne rozwiązanie. Wygodne i umożliwiające stałą kontrolę nad psem. Kamerę można kupić tutaj. Jeśli ktoś jest zainteresowany to łapcie też kod rabatowy 15%, który ważny jest do końca roku. Kod: zyciezpsem2017

Polecamy