hard dog race 2

Jeszcze tylko 3 dni zapisów online na bieg Hard Dog Race

Bieg Hard Dog Race tuż tuż – tylko do 17.09.2017 można dokonać zapisów online. Później będzie już tylko możliwość zapisów na miejscu w wyższej cenie, o ile będą jeszcze miejsca. Przypominamy, że bieg Hard Dog Race odbędzie się 23.09.2017 w Dąbrowie Górniczej :)

Informacje na temat samego biegu znajdziecie pod tym linkiem. My niestety nie będziemy mogli startować z powodu sytuacji losowej (kontuzja), zresztą i tak byśmy nie mogli ze względu na sobotni wypadek Legion. Oba bilety, które otrzymaliśmy od przedstawicieli HDR zostały rozdane i mamy nadzieję, że osoby startujące będą zadowolone z możliwości wzięcia udziału :)

Bieg Hard Dog Race – kilka informacji

Przede wszystkim warto pamiętać, że nie można wziąć udziału w biegu z suczką, która w tym czasie będzie podczas cieczki. Jest to kwestia bezpieczeństwa – wszystkie okoliczne psiaki dostałyby szału. Natomiast jeśli jesteście już zapisani, a dopiero się o tym dowiedzieliśmy to do 17.09.2017 możecie wysłać maila do organizatorów z prośbą o zmianę psa.

Pies powinien być odrobaczony nie wcześniej niż 3 miesiące przed biegiem. Czyli trzeba pamiętać, aby odrobaczenie było ważne od ok. 23 czerwca. Jeśli tego nie zrobiliśmy jeszcze to szybko do weterynarza. Psiaki różnie reagują na tabletki odrobaczające, więc lepiej nie robić tego bezpośrednio przed samymi zawodami.

Pies musi mieć skończone minimum 12 miesięcy :)

Biegamy z psem na smyczy, której maksymalna długość może wynosić 160 cm – możliwe odstępstwo +/- 5 cm. Moim zdaniem kiepskie rozwiązanie, ale tak mówi regulamin i do tego muszą się dostosować zawodnicy. Można stosować pas biodrowy, natomiast nie wiem czy znajdzie się taka krótka smycz z amortyzatorem, która po rozciągnięciu nie przekroczy tej wartości.

Naturalnie nie wolno spuszczać psa ze smyczy – puszczenie psa luzem jest równoznaczne z dyskwalifikacją.

Zawodnicy muszą zarejestrować się w dniu zawodów min. godzinę przed rozpoczęciem wybranej konkurencji. Także warto być wcześniej, bo na rejestrację często są kolejki. Im szybciej będziemy tym sprawniej to wszystko pójdzie :)

Organizatorzy zapewniają szafki, gdzie będzie można schować swoje rzeczy, ale również prysznice polowe. Będzie więc możliwość ogarnięcia się po biegu, który do najczystszych raczej nie należy – błoto, woda, czołganie się po piachu i tak dalej.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

  Tagi: ,
Życie z Psem
Główny autor bloga i właściciel sklepu z produktami dla psiaków. Piszę artykuły, odpowiadam na komentarze, doradzam w zakupach i obsługuję zamówienia. Potrzebujesz pomocy? Kontaktuj się śmiało! :)

Polecamy