flatsforpets

FlatsForPets – znajdź opiekuna dla swojego psiaka

FlatsForPets to nowa platforma, która ciągle się rozwija. Na czym to polega? Serwis umożliwia znalezienie osoby, która zaopiekuje się naszym psiakiem lub kociakiem w chwili, kiedy my nie mamy takiej możliwości. Naprawdę świetna sprawa.

Wiemy z doświadczenia, że powierzenie komuś obcemu swojego ukochanego pupila nie jest łatwe. No bo jak tu komuś zaufać, skoro to my najlepiej wiemy co lubi nasz pies lub kot? Jak się nie martwić, że nic mu się nie stanie lub że nie sprawi kłopotu? Jak pierwszy raz jechaliśmy z Levim na wystawę to postanowiliśmy oddać Legion do kogoś pod opiekę na cały dzień.

Teoretycznie psina mogłaby zostać w domu, ale pomyśleliśmy, że to właśnie ten czas, aby trochę się usamodzielniła (w sensie, że pobyła trochę z kimś innym, a nie tylko z nami) plus po prostu tak będzie dla niej lepiej. Będzie miała towarzystwo i jakieś zajęcie. Postawiliśmy na osobę, którą nam polecono oraz udało nam się ją trochę poznać, więc nie był to ”losowy strzał”. Z całej usługi byliśmy bardzo zadowoleni – Legion była zadowolona (jak przyprowadziłem ją do obcego mieszkania to od razu walnęła się na kanapę), najedzona, wybawiona i ogólnie było dobrze.

FlatsForPets – po co?

flatsforpets serwis

Strona główna ciekawa i przede wszystkim – przejrzysta :)

Czasami po prostu jest taka sytuacja, że potrzebujemy pomocy ze swoim zwierzakiem. Może czeka nas delegacja i nie ma możliwości zabrania psa? Może trzeba komuś pomóc, a pupil musiałby zostać sam na cały dzień? Może jakaś sytuacja losowa jak złamanie nogi i długa wizyta w szpitalu? Różnie to bywa, a znalezienie opiekuna często nie jest takie łatwe.

Wiele osób korzysta z opiekunów (szczególnie zagranicą) również w przypadku długich godzin pracy. Opiekun przychodzi do domu na kilka godzin w środku dnia – wyprowadza psiaka, karmi go i zajmuje zabawą. Dzięki temu pies nie musi cały dzień być sam.

Nie każdy jednak ma opcję otrzymania polecenia od kogoś – po prostu rzadko mamy dostęp do takich osób. Niektórzy oddają zwierzęta do rodziny, ale ile można męczyć swoimi futrzakami? :) Zresztą nie każdy lubi zwierzęta, więc ta opcja też nie zawsze wchodzi w grę. FlatsForPets to serwis, który umożliwia każdemu znalezienie opiekuna dla swojego psiaka – wystarczy założyć konto i już mamy dostęp do wielu opcji.

flatsforpets petsitter

Rejestracja w serwisie jest prosta i szybka – kilka kliknięć i gotowe

FlatsForPets – jak to działa?

Najważniejszą funkcją FlatsForPets jest możliwość wyszukiwania opiekunów. Przede wszystkim mamy możliwość wyboru spośród trzech opcji:

  • Petsitting – przyprowadzasz swojego zwierzaka do opiekuna
  • Niania – opiekun przychodzi do Ciebie i opiekuje się pupilem w Twoim domu
  • Wyprowadzanie – opiekun wyprowadza Twojego pupila na spacer

flatsforpets serwis dla opiekunów

Pamiętajmy, że FlatsForPets to usługi dla wielu zwierząt, nie ma ograniczenia tylko do psów. Niektórzy opiekunowie mają doświadczenie z kotami, gadami, ptakami lub rybkami. Wielu zajmuje się nawet kilkoma gatunkami, więc nie ma obaw, jeśli posiadasz wiele zwierząt :)

Po wyborze wszystkich elementów – zwierzaka, typu usługi, miasta i daty ukazuje nam się lista dostępnych opiekunów. Każdy ma swój profil, z którym możemy się zapoznać – często możemy zobaczyć przykładowe zdjęcia, opis usług oraz cennik. Dodatkowo niektórzy mają również opinie, które zostały wystawione przez klientów. To moja ulubiona funkcja, ponieważ pozwala szybko dowiedzieć się, czy dany opiekun jest po prostu dobry :)

Jako osoba zainteresowana usługami mamy możliwość wysłania wiadomości do opiekuna, aby dowiedzieć się o nim więcej lub po prostu dopytać o pewne rzeczy. Jeśli jesteśmy zdecydowani to wystarczy kliknąć ”zamów teraz”, aby rozpocząć zamawianie. Opłata zostaje zablokowana na 24 godziny – do czasu aż opiekun zaakceptuje lub odrzuci zlecenie.

flatsforpets opiekun zwierząt

FlatsForPets – ubezpieczenie

Ogromną zaletą korzystania z serwisu FlatsForPets jest ubezpieczenie, które otrzymujemy w przypadku skorzystania z usług opiekunów. Naprawdę świetna sprawa – pies zostaje pod opieką obcej osoby, zawsze są pewne obawy. FlatsForPets pokrywa koszty ewentualnego leczenia do kwoty 2 000 zł. Uważam, że to świetne zagranie ze strony serwisu.

Właściciel nie może nadzorować psiaka, więc korzysta z opiekuna. Losowe wypadki zdarzają się – nie da się ukryć. Legion potrafi sobie coś zwichnąć podczas zwykłego biegania po parku. Korzystając z FlatsForPets mamy ubezpieczenie w takich przypadkach. Oczywiście opiekunowie biorą odpowiedzialność za zwierzęta i dokładają wszelkich starań, aby nic się nie stało. Jednak oddając psa do obcej osoby spoza FlatsForPets możemy liczyć tylko na słowne zapewnienia – korzystając z serwisu mamy konkretne ubezpieczenie i pewien spokój. Spokój, że wracając z urlopu nie będziemy musieli nagle pokrywać kosztów leczenia, ponieważ nasz psiak szalał mocniej i coś sobie zrobił.

flatsforpets ubezpieczenie

Ubezpieczenie to niewątpliwie jedna z największych zalet FlatsForPets

FlatsForPets – dlaczego warto?

My spędzamy z naszymi psami praktycznie 24/7 – non stop jesteśmy razem, więc jakakolwiek chwila rozłąki jest dla nas bardzo stresująca. Uważam jednak, że nie można trzymać psa pod przysłowiowym kloszem i jeśli okoliczności tego wymagają to korzystamy z usług petsitterów.

Myślę, że takie serwisy jak FlatsForPets są bardzo ważne i jeśli będą rozwijane to mogą stanowić przydatne narzędzie dla każdego posiadacza psa. Przede wszystkim jeśli wiele osób będzie korzystać z usług to niedługo będziemy cieszyć się z wielu opinii na serwisie. Pozwoli to zbudować pewną bazę petsitterów, na których możemy liczyć.

flatsforpets frisbee

FlatsForPets to nie frisbee, ale też fajne :D

Obca osoba nie budzi zaufania i trudno powierzyć jej ukochanego pupila. Jednak jeśli opiekun cieszy się dużą ilością pozytywnych opinii to możemy mieć chociaż jakąś pewność, że to osoba odpowiedzialna.

Serwis to też szansa dla Petsitterów i opiekunów, aby znaleźć klientów. W prosty sposób można dodać swój profil – zdjęcia, opis i zacząć poszukiwanie pupili do ”opiekowania się”. To dobra rzecz dla obu stron – osoby potrzebujące pomocy z pupilem nie muszą szukać kontaktów po forach, a i petsitterzy mają większe szanse na znalezienie klientów.

Korzystaliście już z usług petsitterów? Opiszcie swoje doświadczenia w komentarzach :)

  Tagi: , , ,
Życie z Psem
Główny autor bloga i właściciel sklepu z produktami dla psiaków. Piszę artykuły, odpowiadam na komentarze, doradzam w zakupach i obsługuję zamówienia. Potrzebujesz pomocy? Kontaktuj się śmiało! :)

Polecamy