bieg z psem hard dog race

Bieg z psem, czyli kolejna edycja Hard Dog Race

Bieg z psem, czyli dyscyplina, którą uprawia coraz więcej osób. Nie ma chyba nic lepszego niż pobudzająca przebieżka ze swoim psiakiem w ciepły, wiosenny dzień. Chociaż… pewnie dla niektórych błogie lenistwo byłoby lepsze :D

Tak czy inaczej rok szybko minął. Ledwo co skończyła się poprzednia edycja, a już przed nami nowy bieg Hard Dog Race. Nam ostatnio niestety nie wyszło – Legion złapała kontuzję. Teraz ma zdiagnozowane zwyrodnienie, więc dla niej bieganie to niezbyt dobry pomysł. Z tego powodu w tym roku planujemy bieg z Levim, który już dzielnie trenuje do zawodów!

O biegu pisaliśmy w zeszłym roku, więc również zapraszam do przeczytania tamtego tekstu.

Hard Dog Race – gdzie i kiedy?

W tym roku zawody odbędą się 12 maja. Miejsce to : Farma Makedońskich Stanisławów, 05-304 Zawiesiuchy 12, Polska. Gdzieś tam koło Warszawy generalnie :) Można już wysyłać swojego zgłoszenia poprzez stronę www: https://harddograce.pl/zgloszenia/

bieg z psem hard dog race

Jeżeli ktoś szuka partnera do podróży to powstałą specjalna grupa na FB: https://www.facebook.com/groups/grupaharddogracepoland/about/

Jeśli ktoś jest zainteresowany zawodami, ale nie wie jak wygląda sprawa z noclegiem to wystarczy napisać na: infopl@harddograce.pl, a organizatorzy na pewno podpowiedzą jakie są dostępne opcje.

Bieg z psem, czyli czym jest Hard Dog Race

Czym jest jednak Hard Dog Race? Jeśli ktoś jeszcze tego nie wie to jest to bieg z przeszkodami w stosunkowo trudnych warunkach. Trzeba biegać w błocie, piachu, z górki, pod górkę i omijać specjalnie przygotowane przeszkody. Jest to więc całkiem inna dyscyplina niż canicross lub biegi miejskie.

12 Maja organizowany będzie bieg Hard Dog Race Base, czyli umiarkowany poziom trudności. To 6 km trasa i 16 różnych przeszkód do pokonania. W razie czego nie musisz się obawiać, że Twój pies nie poradzi sobie z przeszkodami. Organizatorzy wymyślili rozwiązanie i każdy zawodnik może pominąć przeszkodę, ale w zamian musi zrobić serię przysiadów :)

Generalnie bieg jest zarówno dla osób kochających rywalizację, ale również dla amatorów, którzy po prostu chcą się pobawić. Nie każdy pies lubi canicross, gdzie jest dość sztywne zadanie do wykonania (ciągnięcie do przodu), a Hard Dog Race wprowadza pewne urozmaicenie.

bieg z psem hard dog race

Tempo biegu jest znacznie mniejsze niż przy innych biegach – tutaj trzeba zachować siły na przeszkody, więc nie można pruć bezmyślnie do przodu :) Jednak jest jedna uwaga. To na pewno nie jest bieg dla osób kochających czystość. Biegnie się w różnych warunkach, często w błocie, wodzie i piachu.

Ja jestem trochę przerażony jak bardzo trzeba będzie Leviego wykąpać po biegu :D

Hard Dog Race – podsumowanie

Tego typu bieg z psem to moim zdaniem naprawdę fajna sprawa. Canicross nie przypadł mi do gustu, ale myślę, że HDR to coś dla mnie. W zeszłym roku nie udało się wystartować – bilety otrzymane od organizatorów jednak nie poszły na marne i zostały przekazane w ręce naszych czytelników. Mam jednak nadzieję, że tym razem się uda i wystartujemy. Myślę, że tego typu zawody to ciekawa opcja na spędzenie czasu ze swoim psem i na pewno nam się taki krótki ”urlop” przyda.

Czy ktoś z Was wybiera się na tegoroczny Hard Dog Race? :)

Polecamy