flatsforpets

FlatsForPets – znajdź opiekuna dla swojego psiaka

FlatsForPets to nowa platforma, która ciągle się rozwija. Na czym to polega? Serwis umożliwia znalezienie osoby, która zaopiekuje się naszym psiakiem lub kociakiem w chwili, kiedy my nie mamy takiej możliwości. Naprawdę świetna sprawa.

Wiemy z doświadczenia, że powierzenie komuś obcemu swojego ukochanego pupila nie jest łatwe. No bo jak tu komuś zaufać, skoro to my najlepiej wiemy co lubi nasz pies lub kot? Jak się nie martwić, że nic mu się nie stanie lub że nie sprawi kłopotu? Jak pierwszy raz jechaliśmy z Levim na wystawę to postanowiliśmy oddać Legion do kogoś pod opiekę na cały dzień.

Teoretycznie psina mogłaby zostać w domu, ale pomyśleliśmy, że to właśnie ten czas, aby trochę się usamodzielniła (w sensie, że pobyła trochę z kimś innym, a nie tylko z nami) plus po prostu tak będzie dla niej lepiej. Będzie miała towarzystwo i jakieś zajęcie. Postawiliśmy na osobę, którą nam polecono oraz udało nam się ją trochę poznać, więc nie był to ”losowy strzał”. Z całej usługi byliśmy bardzo zadowoleni – Legion była zadowolona (jak przyprowadziłem ją do obcego mieszkania to od razu walnęła się na kanapę), najedzona, wybawiona i ogólnie było dobrze.

FlatsForPets – po co?

flatsforpets serwis

Strona główna ciekawa i przede wszystkim – przejrzysta :)

Czasami po prostu jest taka sytuacja, że potrzebujemy pomocy ze swoim zwierzakiem. Może czeka nas delegacja i nie ma możliwości zabrania psa? Może trzeba komuś pomóc, a pupil musiałby zostać sam na cały dzień? Może jakaś sytuacja losowa jak złamanie nogi i długa wizyta w szpitalu? Różnie to bywa, a znalezienie opiekuna często nie jest takie łatwe.

Wiele osób korzysta z opiekunów (szczególnie zagranicą) również w przypadku długich godzin pracy. Opiekun przychodzi do domu na kilka godzin w środku dnia – wyprowadza psiaka, karmi go i zajmuje zabawą. Dzięki temu pies nie musi cały dzień być sam.

Nie każdy jednak ma opcję otrzymania polecenia od kogoś – po prostu rzadko mamy dostęp do takich osób. Niektórzy oddają zwierzęta do rodziny, ale ile można męczyć swoimi futrzakami? :) Zresztą nie każdy lubi zwierzęta, więc ta opcja też nie zawsze wchodzi w grę. FlatsForPets to serwis, który umożliwia każdemu znalezienie opiekuna dla swojego psiaka – wystarczy założyć konto i już mamy dostęp do wielu opcji.

flatsforpets petsitter

Rejestracja w serwisie jest prosta i szybka – kilka kliknięć i gotowe

FlatsForPets – jak to działa?

Najważniejszą funkcją FlatsForPets jest możliwość wyszukiwania opiekunów. Przede wszystkim mamy możliwość wyboru spośród trzech opcji:

 • Petsitting – przyprowadzasz swojego zwierzaka do opiekuna
 • Niania – opiekun przychodzi do Ciebie i opiekuje się pupilem w Twoim domu
 • Wyprowadzanie – opiekun wyprowadza Twojego pupila na spacer

flatsforpets serwis dla opiekunów

Pamiętajmy, że FlatsForPets to usługi dla wielu zwierząt, nie ma ograniczenia tylko do psów. Niektórzy opiekunowie mają doświadczenie z kotami, gadami, ptakami lub rybkami. Wielu zajmuje się nawet kilkoma gatunkami, więc nie ma obaw, jeśli posiadasz wiele zwierząt :)

Po wyborze wszystkich elementów – zwierzaka, typu usługi, miasta i daty ukazuje nam się lista dostępnych opiekunów. Każdy ma swój profil, z którym możemy się zapoznać – często możemy zobaczyć przykładowe zdjęcia, opis usług oraz cennik. Dodatkowo niektórzy mają również opinie, które zostały wystawione przez klientów. To moja ulubiona funkcja, ponieważ pozwala szybko dowiedzieć się, czy dany opiekun jest po prostu dobry :)

Jako osoba zainteresowana usługami mamy możliwość wysłania wiadomości do opiekuna, aby dowiedzieć się o nim więcej lub po prostu dopytać o pewne rzeczy. Jeśli jesteśmy zdecydowani to wystarczy kliknąć ”zamów teraz”, aby rozpocząć zamawianie. Opłata zostaje zablokowana na 24 godziny – do czasu aż opiekun zaakceptuje lub odrzuci zlecenie.

flatsforpets opiekun zwierząt

FlatsForPets – ubezpieczenie

Ogromną zaletą korzystania z serwisu FlatsForPets jest ubezpieczenie, które otrzymujemy w przypadku skorzystania z usług opiekunów. Naprawdę świetna sprawa – pies zostaje pod opieką obcej osoby, zawsze są pewne obawy. FlatsForPets pokrywa koszty ewentualnego leczenia do kwoty 2 000 zł. Uważam, że to świetne zagranie ze strony serwisu.

Właściciel nie może nadzorować psiaka, więc korzysta z opiekuna. Losowe wypadki zdarzają się – nie da się ukryć. Legion potrafi sobie coś zwichnąć podczas zwykłego biegania po parku. Korzystając z FlatsForPets mamy ubezpieczenie w takich przypadkach. Oczywiście opiekunowie biorą odpowiedzialność za zwierzęta i dokładają wszelkich starań, aby nic się nie stało. Jednak oddając psa do obcej osoby spoza FlatsForPets możemy liczyć tylko na słowne zapewnienia – korzystając z serwisu mamy konkretne ubezpieczenie i pewien spokój. Spokój, że wracając z urlopu nie będziemy musieli nagle pokrywać kosztów leczenia, ponieważ nasz psiak szalał mocniej i coś sobie zrobił.

flatsforpets ubezpieczenie

Ubezpieczenie to niewątpliwie jedna z największych zalet FlatsForPets

FlatsForPets – dlaczego warto?

My spędzamy z naszymi psami praktycznie 24/7 – non stop jesteśmy razem, więc jakakolwiek chwila rozłąki jest dla nas bardzo stresująca. Uważam jednak, że nie można trzymać psa pod przysłowiowym kloszem i jeśli okoliczności tego wymagają to korzystamy z usług petsitterów.

Myślę, że takie serwisy jak FlatsForPets są bardzo ważne i jeśli będą rozwijane to mogą stanowić przydatne narzędzie dla każdego posiadacza psa. Przede wszystkim jeśli wiele osób będzie korzystać z usług to niedługo będziemy cieszyć się z wielu opinii na serwisie. Pozwoli to zbudować pewną bazę petsitterów, na których możemy liczyć.

flatsforpets frisbee

FlatsForPets to nie frisbee, ale też fajne :D

Obca osoba nie budzi zaufania i trudno powierzyć jej ukochanego pupila. Jednak jeśli opiekun cieszy się dużą ilością pozytywnych opinii to możemy mieć chociaż jakąś pewność, że to osoba odpowiedzialna.

Serwis to też szansa dla Petsitterów i opiekunów, aby znaleźć klientów. W prosty sposób można dodać swój profil – zdjęcia, opis i zacząć poszukiwanie pupili do ”opiekowania się”. To dobra rzecz dla obu stron – osoby potrzebujące pomocy z pupilem nie muszą szukać kontaktów po forach, a i petsitterzy mają większe szanse na znalezienie klientów.

Korzystaliście już z usług petsitterów? Opiszcie swoje doświadczenia w komentarzach :)

 • Narvana i Julek

  Opcja jest super, ale u nas niestety nikogo nie ma w pobliżu. Z resztą moje miasto w ogóle jest średnio zapsione. 3/4 psów, które widzę to yorki i inne im podobne włosowate kulki, większość psów wyprowadzanych jest wokół bloku (spędzam dużą część dnia w parku i niestety rzadko widzimy innego psa), a w dodatku jestem chyba jedną z kilku osób, które sprzątają po swoim psie. Oczywiście te spostrzeżenia dotyczą tylko mojego osiedla, ale mam wrażenie, że na przedmieściach (ja mieszkam w ścisłym „centrum”) jest jeszcze gorzej…

  • U nas tylko kilka osób. Serwis jest stosunkowo nowy, więc myślę, że to kwestia czasu, aż zacznie pojawiać się coraz więcej opiekunów :)

   Małe rasy są popularne bo panuje mit, że są mniej wymagające. Nie się co dziwić. Ja też często widuję takich okołoblokowych spacerowiczów :)

   • Narvana i Julek

    Tak i z tego mitu o małych psach bierze się kolejny mit o małych jazgotliwych psach. Właściciel nie poświęca odpowiednio dużo czasu na wychowanie (no bo kto by małego psa wychowywał?) i później rosną jazgotliwe potworki. I w sumie chyba nie chodzi tylko o to, że to są małe, chodzi też o to, że są „słodkie” i można robić im fajne fryzurki – ja spotykam się z plagą niewychowanych yorków, a yorki to przecież terriery i bądź, co bądź, pracy wymagają. Z tego wszystkiego nie lubię za bardzo małych psów „włosowatych”, chociaż to chyba bardziej wina właścicieli, a niżeli samych kudłaczy…

    • I w sumie powstaje takie błędne koło – ludzie biorą ”maluchy”, bo niby mniej wymagające, potem okazuje się, że pojawiają się problemy, ale przecież małych ras się nie szkoli i tak dalej…

     U nas też sporo ujadaczy i trudno coś poradzić :)

 • Świetna sprawa dla osób, które nie mają komu zostawić psiaka. My mamy to szczęście, że naszym maluchem chętnie opiekują się nasi rodzice. Pies przeżywa to dobrze, gorzej ja. Bo zawsze wraca do domu z jakimiś niepożądanymi przez nas nawykami :/
  Ostatnio też znalazłam zagraniczny portal, na którym właściciele oferują darmowy pobyt u siebie w zamian za opiekę nad zwierzakiem. Super sprawa! Dzięki temu można zwiedzić fajne zakątki świata :)
  A tak z innej beczki… na co stawiacie w tym roku jeśli chodzi o ochronę przeciwkleszczową? U nas to pierwszy taki preparat dla naszej 8-miesięcznej JRT.

  • Dlatego taki też plus korzystania z opiekunów. Teoretycznie (zawsze warto to sprawdzić) powinni się oni znać na zwierzętach, którymi się zajmują, więc nie powinno być żadnych skutków ubocznych. Z rodzicami często tak właśnie bywa, że rozpieszczą psiaka, pozwalają żebrać, dają coś tam ze stołu i takie historie :)

   Jeśli chodzi o kleszcze to u nas Scalibor wygrywa. Na Foresto Legion jest uczulona i mieliśmy problemy w zeszłym roku. Warto spytać weterynarza, ponieważ w każdym rejonie są trochę inne kleszcze, które mogą być podatne/odporne na konkretne składniki. U nas Foresto robiło tyle, że kleszcze padały, ale na psie. Ze Scaliborem w ogóle nie zauważamy kleszczy na psie – prawdopodobnie wcale na niego nie wchodzą.